fbpx

Респіратори не забезпечують бороданям надійного захисту (ВІДЕО)

Діліться інформацією з друзями:

Медикам під час догляду за пацієнтами з COVID-19 рекомендовано використовувати респіратор класу захисту не нижче FFP2. Американський Центр з контролю і профілактики захворювань не рекомендує населенню носити респіратори FFP2/FFP3 для захисту від респіраторних захворювань, зокрема COVID-19. Ці респіратори призначені для медичних працівників, які надають допомогу інфікованим людям. Інформує Центр громадського здоров’я.

Респіратори класу захисту FFP2 та вище забезпечують максимальний захист від твердих та рідких дрібнодисперсних аерозолів із концентрацією до 12 ПДК. Респіратор має бути виготовлений із нетканого фільтрувального матеріалу.

Протиаерозольний респіратор — засіб, призначений для захисту органів дихання. Його використовують під час роботи з людьми, що мають інфекції із повітряно-краплинним шляхом передавання: туберкульоз, кір, вітряну віспу, COVID-19 тощо.

Як надягати респіратор:

  • довге волосся треба зібрати у хвіст, чоловікам — поголитися;
  • якщо носите окуляри, їх варто зняти перед надяганням респіратору;
  • руки обробити;
  • заведіть гумки на передню частину респіратора та просуньте долоню під ними;
  • прикладіть чашу респіратора до обличчя, верхню гумку перекиньте на потилицю, нижню — за вуха;
  • розправте респіратор на обличчі, обтисніть носову пластину пальцями обох рук;
  • перевірте, щоб гумки респіратора не перехрещувалися — для цього достатньо подивитися на себе в дзеркало.

Після кожного надягання треба робити так званий тест долоні. Тримайте руки перед респіратором і зробіть різкий вдих (для респіраторів з клапаном) або видих (для респіраторів без клапану). Якщо відчули, що повітря проходить між респіратором та шкірою, треба поправити респіратор на обличчі.

Пам’ятайте, респіратори не забезпечують надійного захисту неголеним людям, а надто тим, хто має бороду.

Американський Центр з контролю і профілактики захворювань (US Centres for Disease Control and Prevention – CDC) рекомендують позбуватися від волосся на обличчі. Лікарі стверджують, що борода в тисячу разів підвищує ризик заразитися коронавірусом і іншими хворобами.

Як повідомляє портал ScienceAlert, рекомендації та відповідна графіка з’явилися ще в 2017 році – тобто, більше, ніж за два роки до появи нової загрози здоров’ю людства. Мали на меті пояснити, чому чоловікам краще б поголитися. Волосся на обличчі знижує ефективність захисних масок: через волосся бороди або довгих вусів захисна маска або респіратор погано прилягають до обличчя. Між ними утворюються щілини, крізь які легко проникає вірус. Дослідження показують, що в організм бороданя йому потрапити набагато простіше, ніж до гладко поголеного чоловіка. Іноді – в тисячу разів простіше.

Медичні працівники, які допомагають людям із інфекційними захворюваннями, що передаються краплинно-повітряним шляхом, обов’язково мають проходити фіт-тестування для перевірки щільності прилягання респіратора. Такий тест потрібно робити хоча б раз на рік.

Правильність застосування важлива, як і якість самого респіратора.

Якісний та ефективний респіратор має такі параметри:

  • носовий затискач з м’якого металу;
  • високу щільність фіксації на обличчі;
  • не перешкоджає нормальному диханню;
  • простоту в догляді.

Детальніше про те, як правильно одягати респіратори та інші засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), дивіться у відео: