fbpx

Репродуктивні клітини військових не будуть знищувати

Діліться інформацією з друзями:

Репродуктивні клітини військових не будуть утилізовувати — пообіцяв голова комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Після того як розгорівся скандал у Раді та МОЗ запевнили, що кріобанки не будуть утилізовувати біоматеріали загиблих військових.

Про це повідомив у п’ятницю, 26 січня Михайло Радуцкий.

Він завірив, що репродуктивні клітини українських захисників у випадку загибелі – не утилізуватимуть.

Прийнятий законопроєкт 3496-IX стосується виключно військовослужбовців, які внаслідок травми втратили можливість мати дітей, а не загиблих воїнів.

Внесення відповідних правок мало виключно процесуальний характер. Аби уникнути суперечності закону зі статтею 248 Цивільного кодексу, яка передбачає припинення представництва за довіреності після смерті довірителя.

Жодних правових підстав для утилізації зараз – немає. Закон не набрав чинності.

Задля розв’язання цієї колізії до 23 березня 2024 року (дата вступу законопроєкт у дію) Верховна Рада ухвалить зміни до Цивільного кодексу. Вони враховуватимуть інтереси сімей загиблих воїнів. Верховна Рада забезпечить захист  інтересів захисників та їхніх родин.

“Ми забезпечимо прийняття всіх необхідних законодавчих норм, щоб памʼять про загиблих Героїв жила не лише в назвах вулиць і памʼятних табличках, а й в їхніх дітях.”, завірив Радуцький.

Читайте також: Пресслужба лікарні експериментує з креативом