fbpx

Ректор Острозької академії готовий ділитися досвідом з молодим наступником

Діліться інформацією з друзями:

Ректор Острозької академії опинився серед тих, хто очолює виші по 10-20 років. На це звернули увагу у Міністерстві освіти. Заступник міністра вищої освіти Михайло Винницький назвав заклади та імена ректорів, яких це стосується.

Серед керівників, які очолюють виші понад 20 років незмінний ректор НУ «Острозька академія» Ігор Пасічник. Проте ця новина не стала несподіванкою для ректора, який очолює заклад із 1994 року, повідомляють журналісти.

— Є закон, за яким закінчується мій ректорський термін. Я готуюся передати цю посаду тому, хто виграє конкурс. Сподіваюся, що хтось із моїх учнів стане кандидатом на цю посаду. Адже за цей час я підготував багато висококласних спеціалістів. Попри те, що закон не обмежує право балотуватися, я не буду подаватися на конкурс, тому що я дуже добре знаю всі вікові обмеження. Тому я підтримую думку про спадкоємність поколінь. Сподіваюся, що в майбутньому заклад очолить молода людина, якій я зможу поділитися своїм досвідом.

Острозька академія — законодавець у сфері новітніх освітніх технологій.

Острозька академія, за словами заступника міністра, є буквально законодавцем у сфері новітніх освітніх технологій. Колектив університету пишається тим рівнем, якого вдалося досягти в Україні. Особисто я зацікавлений, щоб заклад тримав високий рівень і розвивався. Адже для її становлення він віддав найкращі роки свого життя. Тому я хотів би бути поруч із цією молодою людиною, яка після мене очолить Острозьку академію, щоб поділитися своїм досвідом. Звичайно, якщо це потрібно новому керівнику. Я вірю, що процес зміни ректора для Острозької академії пройде безболісно.

Дуже символічно, що у квітні виповнюється 30 років з дня видання Указу Президента України про відродження Острозької академії. Ось тоді закінчується термін мого контракту. Я дуже радий, що за ці 30 років вдалося відродити культурно-освітню святиню України — Острозьку академію. Треба розуміти, що держава Україна має свої символи – гімн, прапор, міфи та героїв. Також у державі має бути інтелектуальний центр, де почалося народження української нації. Треба пам’ятати, що цим центром була Острозька академія. Незабаром ми святкуємо 450 років вищої освіти в Україні. Тобто це 450 років Острозькій академії. Нам є чим пишатися. Я вважаю, що окрім культурних наративів у світі, нам також потрібно просувати наші освітні наративи. Якщо в деяких країнах тільки вчилися писати, то в Україні вже друкували свої Біблії. І ми повинні цим пишатися.

Богдан СЛОНЕЦЬ

Читайте також: Національний мультипредметний тест на Рівненщині проходитиме у два етапи