fbpx

Регулювальник на перехресті: стежте за його рухами

Діліться інформацією з друзями:

Регулювальник на перехресті може з’явитись у місті Рівне через перебої з електропостачанням. Адже в такому випадку у місті, буває, не працюють світлофори.

Регулювальник на перехресті, а їм стає патрульний поліцейський, якому доводиться регулювати рух на перехрестях. Однак, як виявилося, далеко не всі водії знають, що означають жести регулювальника. Хоча вони чітко зазначені у ПДР. Отож поліцейським часто доводиться пояснювати водієві іншими вказівками, що він має робити тієї миті.Щоб запобігти хаосу на вулицях міста, Патрульна поліція Рівненської області нагадує водіям Правила дорожнього руху і розтлумачує, як себе поводити при тому чи іншому жесті регулювальника.

Отож, пам’ятайте! Коли регулювальник виходить на проїзну частину, то знаки, розмітка та світлофори не мають значення.️

  1. Регулювальник дорожнього руху стоїть обличчям або спиною до вас. Руки його розведені вбік, опущені донизу або зігнута перед грудьми права рука з жезлом (червоним диском) вліво:– рух заборонено в усі сторони. Це положення регулювальника прирівнюється до червоного сигналу світлофора (пункт 8.8 (а) ПДР).
  2. Регулювальник стоїть обличчям до вас. Його права рука, що тримає жезл (червоний диск), витягнута вперед, тобто до вас:– рух заборонено прямо, а направо – рух дозволено. Це положення регулювальника означає червоний сигнал світлофора із зеленою стрілкою праворуч (пункт 8.8 (б) ПДР).
  3. Рука регулювальника з жезлом піднята вгору. При цьому він стоїть до вас будь-яким боком:– цей жест означає, що зараз зміниться рух на перехресті. Таке положення означає “Увага!” і жовтий сигнал світлофора. Автомобілі та пішоходи мають покинути перехрестя, рух транспорту заборонено (пункт 8.8 (в) ПДР).
  4. Регулювальник стоїть до вас лівим боком з витягнутою вперед рукою з жезлом:– дозволяється їхати у будь-якому напрямку: направо, наліво, прямо, а також розвертатися. Цей сигнал регулювальника означає зелене світло світлофора (пункт 8.8 (б) ПДР).
  5. Регулювальник стоїть до вас правим боком з витягнутою вперед правою рукою з жезлом:– рух заборонено. Це положення регулювальника прирівнюється до червоного сигналу світлофора (пункт 8.8 (б) ПДР).
  6. Якщо регулювальник стоїть лівим боком до вашого автомобіля, а його руки опущені донизу, витягнуті по сторонах або зігнуті й притиснуті до грудей:– можна їхати прямо або направо, спочатку пропустивши пішоходів. Такий сигнал означає зелене світло світлофора, але із забороною лівого повороту (пункт 8.8 (а) ПДР).

Важливо:

  • Коли регулювальник керує дорожнім рухом на перехресті, його жести мають пріоритет над сигналами світлофора та відповідними дорожніми знаками.
  • Коли регулювальник руху стоїть до вас обличчям або спиною – прямо їхати вам не можна.
  • Регулювальник може подавати інші сигнали, зрозумілі водіям і пішоходам.

А від себе хочемо додати, що незнання ПДР не звільняє водіїв від відповідальності. Отож, повторюйте. А хто не знає – вчіть Правила дорожнього руху.

Світлана ПІКУЛА