fbpx

Рада підтримала новий статус англійської мови в Україні

Діліться інформацією з друзями:

У середу, 22 листопада Верховна Рада України розглянула та підтримала у першому читанні законопроєкт № 9432 «Про застосування англійської мови в Україні», що закріплює за англійською мовою статус мови міжнародного спілкування в Україні.

До розробки документу долучалися Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство культури та інформаційної політики України і команда Офісу ефективного регулювання BRDO. 

Чому це важливо?

Дослідження Мінцифри показало, що:

  • лише 45% вчителів англійської мови знають її на рівні С (що є найвищим рівнем знання мови для не-носіїв);
  • 49% дорослого населення України взагалі не знають англійської мови;
  • 56% українців хочуть підвищити свій рівень знань з іноземних мов.

Що передбачає законопроєкт?

Володіти англійською мовою будуть зобов’язані кандидати на посади:

  • державної служби категорії «А» (усі посади цієї категорії), а також категорій «Б» і «В», перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України;
  • голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників;
  • військовослужбовців офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України;
    • поліцейських середнього та вищого складу Національної поліції України, посад начальницького складу інших правоохоронних органів, посад начальницького складу служби цивільного захисту, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України;
  • прокурорів;
  • у податкових та митних органах, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України;
  • керівників суб’єктів господарювання державного сектора економіки, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Окрім цього, законопроєкт передбачає застосування англійської мови під час взаємодії з іноземцями в роботі підрозділів екстреної допомоги населенню та під час перетину ними державного кордону України, а також у сферах освіти, культури, транспорту, охорони здоров’я.

Також відповідно до законопроєкту, інтернет-представництва (зокрема, вебсайти) органів державної влади та органів місцевого самоврядування, поряд з версією державною мовою, повинні мати оновлювану версію англійською мовою.

Створення належних умов для опанування англійської громадянами України сприятиме інтеграції українців у європейську спільноту, формуванню суб’єктності України у світових глобалізаційних процесах та підвищенню рівня конкурентоспроможності нашої держави, зростанню її інвестиційної та туристичної привабливості. Ми вітаємо це рішення українського Парламенту і сподіваємося на якнайшвидше застосування закону у всіх сферах життя країни.

Читайте також: У Володимирці в наслідок пожежі знищено дах у приватному будинку