Приватні авто у Рівному блокують проїзд для екстрених служб

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!

Автомобілі екстрених служб часто не можуть проїхати міськими дворами через приватні автівки. Останній такий випадок стався 19 вересня. На вулиці Коновальця ледве не вигоріла ціла квартира. Авто вогнеборців не могло під’їхати до потрібного під’їзду через сусідські автівки, залишені у дворі. Тож пожежники мусили йти до місця події пішки з вогнегасниками в руках. Про таку проблему говорили на спільній прес-конференції представники ДСНС, Патрульної поліції, ради голів ОСББ Рівного та виконавчих органів міської влади.

Власнику квартири на Коновальця пощастило, загоряння вдалося швидко загасити. Однак, схожі ситуації непоодинокі. Крім того, часто рятувальники, медики швидкої допомоги, правоохоронці не можуть під’їхати до багатоповерхівок і з інших причин.

  • Нерідко буває, що мешканці встановлюють шлагбауми, бетонні блоки, загорожі на в’їздах до дворів. Мотивують це турботою про безпеку дітей, – розповів начальник 3 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України Олександр РЕБРОВ. – У нас навіть уже є перелік таких проблемних точок у місті (приблизно 20 адрес). Найбільше їх на Північному у Басовому куті. Ми сподіваємося, що рівняни будуть більш свідомо ставитися до цього питання.

Між тим заступник начальника управління патрульної поліції в області Андрій ЛІСНІЧУК наголосив, що правоохоронці планують обстежити міські двори, щоб визначити найбільш проблемні для під’їзду транспорту екстрених служб. Аби вжити превентивних заходів.

   Приєднуйтеся до спільноти 7dniv.rv.ua 
   і новини самі знайдуть вас

Щоб прибрати автівку з дороги потрібно немало часу, а під час пожежі, чи поранення людей надзвичайне значення кожної хвилина. Адже квартира вигорає за 10 хвилин, а людина без належної допомоги медиків може померти і за 2-3 хвилини. У нас же є двори, які взагалі зачинені, мають металеві ворота і замки. Неабиякі перешкоди для транспорту екстрених служб створюють і стихійні паркування на вулицях. Поліція не завжди встигає зреагувати на всі такі випадки. Тож поліцейський висловив надію, що з початком активної роботи Муніципальної варти та появою евакуатора це питання буде поступово вирішуватися.

Між тим заступник голови ради голів ОСББ Анатолій ОВЧИННІКОВ наголосив, що лише заборонами та покараннями ситуацію з паркуванням автомобілів у місті не вирішити. Міській владі варто подбати про більшу кількість стоянок і парковок, де рівняни могли б залишити авто. Якщо таких місць буде достатньо, тоді можна буде й карати тих, хто порушує правила та паркується абияк та де заманеться.

Водночас керівник міського управління транспорту Іван Фурлет наголосив, що місто не має ні площ, ні фінансів, щоб забезпечити паркувальне місце для кожного автомобіля. А нині їх зареєстровано приблизно 80 тисяч. Влада намагається робити кроки для впорядкування цієї сфери, поступово будуть з’являтися нові платні парковки, стоянки. Нині розробляють нові Правила паркування в місті, невдовзі запрацює Муніципальна варта. Але нині всім варто навчитися виконувати існуючі правила заради суспільної безпеки. Та свідомо ставитися до питання паркування в місті.

Діліться корисною інформацією з друзями: