Проблему гуртожитків мали обговорювати ще у 2014 році, коли відомче житло почали передавати у комунальну власність Рівного.
Отож попри проблему гуртожитків у їх мешканців з’явилася можливість приватизувати кімнати, в яких вони жили. Що, зрештою, й зробили в гуртожитках секційного типу на Кн. Острозького, 10, 14, Кулика і Гудачика, 42 (колишня Макарова), де згодом створили ОСББ «Дружне», «Князь», «Макарова-42». Однак вони досі у ПрАТ «Рівнегаз» вважаються комунально-побутовими об’єктами, через що мешканці цих гуртожитків не можуть укласти персональні договори на постачання газу згідно з особовими рахунками.
Абсурдність ситуації полягає ще й у тому, що в гуртожитках є загальнобудинкові лічильники, які встановлені в кухнях (площа 9 кв. м) на одній із секцій на 1-му чи 2-му поверсі. Газовий загальнобудинковий лічильник, до слова, є власністю ПрАТ «Рівнегаз». А газовими трубами на фасаді будинку до точки розмежування газопроводу (яка, до речі, офіційно не визначена) на переконання ПрАТ «Рівнегаз» мають опікуватися ОСББ. Разом із тим, хоча згідно з чинним законодавством визначені норми споживання газу, води, сміття на одну особу, і Рівнеоблводоканал, Рівнетеплоенерго, КТП-1728 уклали договори на надані послуги з мешканцями гуртожитків, ПрАТ «Рівнегаз» зробити це заважає статус будинку – «гуртожиток». У процесі дробління монополістів з’явилася серйозна прогалина в законодавстві, яка породила низку питань без відповідей. Для прикладу, кому належить газова мережа будинку? Чому ПрАТ «Рівнегаз» не проводить капіталізацію, щоб належним чином транспортувати, розподіляти та обслуговувати газові мережі?
Крапку в цій проблемі взявся поставити начальник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль, до якого звернулися з листом мешканці гуртожитків Рівного. Відтак за його дорученням 6 жовтня заступниця голови ОДА Людмила Шатковська провела нараду, на яку запросили представників ОСББ міста та керівництво ПрАТ «Рівнегаз». Після конструктивного обговорення назрілих питань учасники зустрічі прийшли до спільного висновку, що проблеми є. І не лише в Рівному, а й у мешканців гуртожитків в інших регіонах України. Отож, зі слів Людмили Шатковської, потрібно об’єднати зусилля Рівненської, Львівської та Волинської областей і вийти на Кабінет Міністрів України, щоб ліквідувати прогалини у чинному законодавстві.
Невдовзі у Рівному планується провести ще одну нараду, на яку запросять представників усіх 47 будинків, які мають статус «гуртожиток», щоб напрацювати карту подальших дій.
Наразі хочу подякувати начальнику Рівненської ОВА Віталію Ковалю за те, що почув голос народу і вникнув у проблему мешканців гуртожитків.
Марія КОНОЩУК, управитель ОСББ, ексдепутат Рівнеради 2-х скликань