Орієнтовний час читання: 2 хвилини
Про види, методи, та способи шахраїв які працюють на Рівненщині та інших регіонах України, розповів Павло Ткач, начальник відділу протидії кіберзлочинам в Рівненській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України.
Онлайн покупки та міжнародна допомога. Шахрайство проти людської освіченості.
Попри війну шахраї продовжують успішно полювати на довірливих українців та вигадують нові схеми, аби заволодіти чужими коштами. Повідомлю про найпопулярніші види шахрайства в Рівненській області впродовж воєнного року.
Грошова допомога
В популярних месенджерах та соцмережах кібермародери під виглядом міжнародних організацій, соціальної платформи єДопомога, порталу державних послуг Дія, відомих українських брендів тощо пропонують громадянам, що постраждали від війни, отримати грошову допомогу. Якщо хтось вам пропонує отримати грошову допомогу через чат-бот, — це шахрайська схема! Якщо для отримання допомоги потрібно сплатити державне мито — це також шахрайська схема, оскільки під час отримання допомоги державне мито не сплачується.
Фейкове волонтерство
Псевдоволонтери під час війни активізувалися по всій Україні. Так звані «благодійники» збирають гроші нібито на допомогу армії, купівлю продуктів потребуючим чи доставку ліків. Такі особи завжди б’ють на жалість.
Застерігаємо: відправляйте кошти лише перевіреним особам та компаніям, які володіють офіційними розрахунковими рахунками.
Соціальна інженерія
Шахраї, представляючись працівниками банків, виманюють у людей особисті дані. Після цього з платіжних карток зникають кошти. Також аферисти можуть називатися соціальними представниками, які нібито пропонують матеріальну допомогу переселенцям чи малозабезпеченим громадянам. Сюди ж відносять схему «ваш син потрапив в біду, потрібні кошти». Найчастіше жертвами таких методів стають люди похилого віку.
Детальні відповіді на питання про види шахрайства є у відео
- Мешканці села на Рівненщині зібрали продукти для села на ХерсонщиніМешканці села Курозвани, що в Гощанській громаді, знову продемонстрували свою згуртованість, людяність та бажання допомогти тим, хто цього найбільше потребує, і зібрали черговий гуманітарний вантаж для постраждалих від війни. Цього разу вони долучилися до збору овочів, консервації та інших…