fbpx

Про укріплення кордону та продовольчу безпеку розповів очільник Рівненщини

Діліться інформацією з друзями:

Про укріплення кордону на півночі Рівненської області розповів голова Рівненської ОВА Віталій Коваль під час включення у телевізійний марафон «Суспільне. Спротив».

Під час включення Віталій Коваль розповів про укріплення кордону та про наступне:

  • про допомогу Херсонщині в рамках проєкту «Пліч-о-пліч» і не тільки.
  • Говорили про те, як йде процес укріплення кордону з білоруссю на півночі області.
  • Підняли тему посилення охорони Рівненської АЕС та готовність до можливих надзвичайних ситуацій.
  • Окремо зачепили тему підготовки до зернозбиральної кампанії та продовольчої безпеки.

Після певного успіху в наданні допомоги для Чернігівської області ми чітко побачили що коли адресно закріплена громада за громадою то результат більш вагомий. Офісом Президента “Кочубеївська громада була закріплена як підшефна до Рівненської області. Крім неї допомагаємо Білозерській територіальній громаді та району Острів в Херсоні. В рамках проєкт «Пліч о пліч» опікуємося саме Кочубеївською громадою. Щодня там працюють 25-65 жителів Рівненщини над її відновленням в якості волонтерів. Рівненська область виділила 20 700 000 грн для Херсонської області. Ці кошти поступають адресно до громади й через координацію зі штабом відновлення визначаються пріоритетні напрямки для їх освоєння. Для початку виконувались елементарні роботи з відновлення житла — покриття дахів та встановлення вікон. Далі в планах створення центру безпеки громади.

Нещодавно РАЕС відвідав Президент України та керівний штат армії. Ситуація як на РАЕС, так і на кордоні з білорусією контрольована. Роботи з укріплення кордону ведуться постійно. Їх (укріплення) після дощів потрібно регулярно поправляти. Іде нарощення інженерних та фортифікаційних споруд. За всі 229 кілометрів нашого спільного кордону з білоруським сусідом я спокійний”, – наголосив Віталій Коваль.

У Рівненській області створено оборонний бюджет. Громади виділили кошти для обласного бюджету, щоб їх можна було перенаправити на військові запити й при потребі на прикордонні території. Адже активність бізнесу там значно нижча на даний час і саме ці кошти допомагають будувати оборонні рубежі.

Питання безпеки на РАЕС розглядалось на ставці головнокомандувача, яка пройшла на території станції. Місто Вараш розділено на сектори, кожний з яких закріплений за військовими. Лінія оборони РАЕС розпочинається не біля неї, а практично від самого кордону. На сьогодні працюють її три блоки й забезпечують значну частину енергосистеми України. Для персоналу станції та всіх належних служб реагування постійно проводяться навчання. Кожна людина має знати, що вона зробить у момент настання небезпеки.