fbpx

Президент звільнив начальника Департаменту захисту національної державності СБУ

Президент України Володимир Зеленський звільнив начальника Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України Романа Семенченка.

Відповідний указ №37/2024 оприлюднено на сайті президента.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Про причини звільнення не повідомляється.

Як відомо, Семенченко обіймав посаду з жовтня 2022 року. До цього – з жовтня 2019 року – він був уповноваженим президента з питань контролю за діяльністю СБУ. Як повідомляв раніше проєкт розслідувань «Слідство.Інфо», дружина Семенченка володіє значними статками, зокрема, 9 земельними ділянками, будинком і двома квартирами в Києві, та веде спільний бізнес з дніпропетровським бізнесменом Михайлом Кошляком. Він, своєю чергою, був близьким до Геннадія Корбана. Семенченко відмовився коментувати телефоном, який саме бізнес в його дружини й що приносить значні доходи, а також відносини з Кошляком.

СБУ прокоментувала звільнення

В Службі Безпеки прокоментували звільнення, назвавши його “оптимізацією підходів до роботи” Департаменту захисту національної державності СБУ.

“СБУ в умовах повномасштабної війни постійно змінюється, оптимізуючись як ефективний та бойовий контррозвідувальний орган, що здатний захищати державу від усього спектру можливих викликів.

Ми усвідомлюємо, що захищаємо демократичну Україну, в якій зміцнення національної державності є одним із ключових пріоритетів, реалізація якого має забезпечувати у тому числі безперешкодну роботу ЗМІ та гарантувати їм достатній рівень безпеки.

Саме з цією метою буде посилений ДЗНД та оптимізовані підходи до його роботи” – написали в СБУ.

З коментаря СБУ випливає, що однією з причин звільнення може бути незадовільна робота з забезпечення безперешкодної роботи й безпеки ЗМІ та незалежних журналістів.

Як “7 днів” повідомляли 30 січня, низка українських журналістів зустрілися з послами країн G7, де висловили занепокоєння системним тиском та нападами на незалежних журналістів і розслідувачів.

В СБУ також повідомили, що кандидатура нового очільника цього Департаменту буде найближчим часом подана на розгляд Главі держави.

Читайте також: Майстриня з Донеччини виготовляє в Рівному іграшки Перемоги