fbpx

Православний церковний календар на серпень 2022 року

На календарі – фінальний місяць літа. Серпень, зазвичай щедрий на врожаї та улюблені свята, які нагадують нам про важливі події з життя святих, Спасителя та Його Матері. ПЦУ інформує про основні святкові дати в серпні.

2 серпня

вшановуватимемо пам’ять святого пророка Іллі, який ще за 900 років до Різдва Ісуса Христа проповідував прихід Месії на землю.

4 серпня

згадуватимемо рівноапостольну Марію Магдалину – жінку, яка була серед перших, хто звістив ученикам Христа про Його Воскресіння.

6 серпня

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі Підпишись

святих Бориса і Гліба, синів рівноапостольного князя Володимира, які зазнали мученицької смерті не через боротьбу за владу, а за відмову брати участь у ній. Вони є втіленням подвигу самозречення заради миру і братолюбства.

7 серпня

Успіння праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці.

9 серпня

великомученика і цілителя Пантелеймона, який був талановитим та безкорисливим лікарем, що поніс мученицьку смерть за правдиву віру в Бога.

14 серпня

відзначаємо одразу кілька важливих свят. По-перше, Винесення чесних древ животворчого Христа Господнього. По-друге, День пам’яті сімох мучеників Маккавеєвих, матері їхньої Соломонії та учителя їхнього Єлеазара, які постраждали за істинну віру ще в II столітті до Різдва Христового. По-третє, розпочинається Успенський піст, єдиний піст у церковному році, присвячений Діві Марії.

19 серпня

Преображення Господнє.

28 серпня

велике дванадесяте свято Успіння Пресвятої Богородиці. Це день завершення земного життя Пречистої Діви Марії, Богоматері, після якого Вона возз’єдналася зі Своїм Сином на Небесах, і звідти опікується людством та заступається за нас перед Господом.

29 серпня

перенесення з Едеси до Константинополя нерукотворного образа Господа Ісуса Христа. Цим святом ми згадуємо подію 944 року, коли з великими почестями був перенесений Нерукотворний Образ Ісуса Христа – перша в історії ікона нашого Спасителя, створена не майстрами живопису, а Ним Самим через дотик Його обличчя до полотняної тканини.

Дай, Боже, відзначити нам всі ці свята живими і здоровими!