fbpx

Поживні салати – важлива умова правильного харчування

Діліться інформацією з друзями:

Різноманітність меню – головна умова правильного харчування. І салати, особливо весняні, можуть зробити це найкраще. Більше того, їжа в натуральному вигляді – кращий засіб проти такого поширеного явища, як в’ялість кишківника, адже не викликає в кишечнику гниття і бродіння, бо сира целюлоза (тобто клітковина) нормалізує процеси травлення та обміну речовин.

Сира їжа найбільш показана людям із хворобами серця і нирок, ревматизмом чи ожирінням, для поліпшення водного обміну, а у разі подагри звільняє організм від сечової кислоти.

Зелена цибуля з горіхами

Пучок (50 г) зеленої цибулі покришити, приправити горіхами (50 г) чи полити олією.

Редиска зі сметаною

Пучок редиски з коротенькими стеблинками викласти віночком на блюдці, налити в середину 2 ст. ложки сметани, посипати рубленою зеленою цибулею. Редиску брати за стеблинки і вмочати в сметану.

Редиска в кислому молоці

Грубо нарізати 15 штук ре­диски, залити склянкою кисляку, додати чайну ложку нарізаного кропу чи петрушки.

Шпинат із квашеною капустою

Нарізати крупно жменю шпинату (50 г), зверху викласти 3 ст. ложки (з вер­хом) квашеної капусти. Приправити столовою лож­кою олії і зеленою цибулею, посипати столовою ложкою журавлини.

До речі

Листяні овочі ріжуть або рвуть на великі частини, плоди ріжуть на шматки, а коренеплоди труть на тертці.



Заправки готують з олії, тертих горіхів, ки­слого ягідного чи фруктового соку, оцту, сметани, вершків, кислого молока, меду, тертої цибулі чи часнику, овочевих соків, розсолу, яєць, ароматних трав. Заправка має становити 5–10% маси салату.

Різні сорти овочів, як-от огірки і помідори, у салаті змішувати не варто.

Добре додавати до салатів подрібнені горі­хи або горіхове молоко (товчені горіхи розтерти з водою).

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»