fbpx

Портрет міста очима «ФеНоМенального Рівного»

Портрет міста малюють учасники фотоконкурсу «ФеНоМенального Рівного».

Інколи просто диву даєшся, як авторам світлин, які вони надсилають на фотоконкурс «ФеНоМенальне Рівне», вдається в буденному побачити неповторне. «Зловити» фотооб’єктивом барвисту гармонію сходу сонця. Зупинити на мить ніжне тепло осіннього дня. Передати знімком щемливі почуття смутку чи навіть любові. Воістину кажуть, обдаровані бачать світ іншими очима.

Принаймні спробувати глянути на довкілля по-іншому спонукає започаткований Рівненською фабрикою нетканих матеріалів фотоконкурс «ФеНоМенальне Рівне».

– Ми проводимо його передусім для аматорів, – каже співвласник «нетканки» Богдан ГАПЯК. – Хоча він відкритий і для маститих фотомитців. Втім, захотілося дати шанс розкрити свої таланти тим, для кого фотографія – улюблене захоплення. Для тих, хто фотографує, як кажуть, для себе. А, як свідчать попередні конкурси, їхні роботи здатні приємно вразити навіть визнаних професіоналів.

Не став винятком, зі слів Богдана Гапяка, і цьогорічний, уже п’ятий за числом, фотоконкурс, який помітно розширив свою географію. Аби належно відзначити (преміями і цінними подарунками) якомога більшу кількість учасників, організатори до вже традиційних («Міські краєвиди» (пейзажні світлини), «Рівняни та рівнянки» (фото людей) «Вулицями Рівного» (стріт-фото, архітектура, дороги та транспорт) додали нову – «історичну» номінацію – «Ретро Рівне».

– Тобто йдеться про світлини, де техніка зйомки або об’єкти і тематика самого фото будуть виконані у стилі «ретро», – уточнює ініціатор проведення «ФеНоМенального Рівного» Богдан Гапяк. – Це, для прикладу, може бути чорно-біле фото, відзняте плівковою фотокамерою, або ж світлини історичних об’єктів, людей, інтер’єру чи екстер’єру будівель, оформлення дворів, вулиць тощо, у яких будуть присутні елементи старовинного стилю. Так само в цьому році будуть розігруватися призи окремо серед дітей та у номінації «Твори, тестуй, фотографуй», де учасникам власноруч потрібно буде виготовити творчий виріб із використанням нетканих матеріалів, а тоді його сфотографувати.

Крім того, як завжди, зауважив співвласник «нетканки», буде розіграно «Приз глядацьких симпатій». Тобто доля переможця у цій номінації – в руках шанувальників фотомистецтва, які оцінюють роботи учасників конкурсу, виставлені на сторінці Рівненської фабрики нетканих матеріалів у фейсбуці.

– Подобаються світлини? Тоді можете допомогти їхньому автору поборотися за «Приз глядацьких симпатій», – каже Богдан Гапяк. – Для цього потрібно відкрити окремо в дописі усі фото, що припали до душі і натиснути «вподобайку». Також бажано поширити цей допис у соціальних мережах, аби за світлини могли проголосувати й інші. Але, нагадаю, зараховуються голоси під фотографіями лише в оригінальному дописі на сторінці «нетканки» у ФБ, а не у репостах!

Отож, як наголошують організатори, стати учасником фотоконкурсу дуже просто. Потрібно лише надіслати від 1 до 5 фотографій, відзнятих у Рівному в нинішньому або у минулому, 2022 році. Жодних обмежень за віком чи населеному пункту прописки/проживання немає! До того ж, участь у конкурсі абсолютно безкоштовна. Ба більше, всі учасники, незалежно від місць, гарантовано отримають подарунки від організаторів.

З усіма правилами та іншими подробицями фотоконкурсу «ФеНоМенальне Рівне» можна ознайомитися на сайті «нетканки»: http://netkanka.com.ua/fotokonkurs-fenomenalne-rivne/.

Олександр СУБОТ