Понад 100 операторів БПЛА на базі Рівненського ПТО ДСЗ навчалися за професією «Оператор безпілотного літального апарату (дрона)».
Протягом чотирьох днів ще п’ятеро слухачів навчалися за професією «Оператор безпілотного літального апарату (дрона)». Навчальний центр у Рівному випускає операторів БПЛА перший рік. За цей час з його стін вийшло 106 кваліфікованих операторів БПЛА.
Про це повідомляє РЦПТО ДСЗ.
У мирному житті безпілотники широко використовують в аграрній сфері, кур’єрській службі (доставка товарів, посилок та продуктів харчування), при створенні художніх та документальних фільмів, рекламних роликів, музичних кліпів, репортажів новин, а також для висвітлення спортивних змагань та ігор, для забезпечення безпеки під час проведення масових заходів, під час рятувальних операцій тощо.
Оператори БПЛА планують застосувати свої навички у мирних професіях
Які будуть застосовувати набуті знання і навички слухачі, розповідає Лев Мельнишин. Він працює юристом у КП «Дубнокомуненергія».
- Ми плануємо придбати дрона саме для потреб підприємства. Для нього у нашій сфері діяльності дуже багато роботи – проводитимемо енергоаудит житлових будинків, щоб з’ясувати, де саме відбувається витік теплової енергії, будемо проводити відеоспостереження за висотними об’єктами (труби). Маємо контролювати їх стан, а не завжди вдається піднятися на велику висоту. Тож ми з директором вирішили навчитися працювати на цій техніці – швидко, зручно і затрати на його придбання окупляться дуже швидко.
Анатолій Хом’як з Дубна – підприємець, займається торгівлею ягодами та сухофруктами, а також на 5 гектарах вирощує малину. Розповідає, що вирішив навчитися керувати електронним птахом, щоб у майбутньому за допомогою сільськогосподарського дрона обробляти свою ягідну плантацію. Крім того, покладає надії, що цією майстерністю у майбутньому оволодіють і його дочки, адже, як він наголошує, наше майбутнє тісно пов’язане із новітніми технологіями. Бо дрон має широке поле для застосування. У сфері сільського господарства дрони допомагають аграріям розуміти свій земельний банк, прораховувати ризики, правильно економити, отримувати великі врожаї й впроваджувати точне землеробство. Коштує дрон недешево. Тож щоб перший політ дорогого апарату не став останнім, запрошують потенційні наші слухачі, пройти навчання на базі Рівненського центру ПТО ДСЗ.
Звичайно, ці механізми оснащені розумними бортовими комп’ютерами та системами, які допомагають їм впевнено почуватися у повітрі. Але у разі будь-якої позаштатної ситуації, наприклад, поломки або відключення режиму автопілотування, без спеціальної підготовки швидко втрачається контроль над дроном. У найкращому разі це закінчиться ремонтом апарату. Якщо некерований дрон вагою 2-3 кг звалиться з висоти, то може стати причиною руйнувань, травм або нещасного випадку.
Читайте також: Проєкт «єРобота» допоміг стоматологині з Рівненщини здійснити мрію
- У Рівному та районі вночі можливе ненадійне електропостачання – РівнеобленергоУ Рівному та районі вночі можливі коливання напруги У зв’язку зі стабілізацією енергосистеми у ніч з 22 на 23 листопада на території м. Рівне та Рівненського району з 00.00 до 06.00 можливе ненадійне електропостачання – незначні коливання напруги у мережі.…