fbpx
Поліція контролює дотримання карантину в громадському транспорті

Пом’якшення карантину: що запрацює 22 травня

Діліться інформацією з друзями:

Наступний етап пом’якшення карантину – 22 травня. Планують відкрити громадський транспорт, дошкільні навчальні заклади, готелі, дадуть дозвіл на проведення ЗНО, спортивних змагань.

Про це на брифінгу 14 травня сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов – повідомляє Укрінформ.

“Наступний етап буде 22 травня. Перший був 11 травня. Всі етапи ми розраховували, виходячи з 10 днів. Це той термін, за який ми в змозі на основі аналізу інформації чітко визначитися, що ми готові до переходу до другого етапу. Якщо казати про пом’якшення, які саме ми плануємо з 22 травня, виходячи з сьогоднішньої ситуації — дозвіл на проведення спортивних змагань, але без глядачів, це відкриття готелів, окрім хостелів, але без функціювання ресторанів та спортивних залів. Це ЗНО, тобто ми даємо дозвіл, також буде відповідний дозвіл на громадський транспорт та дошкільні навчальні заклади”, – зазначив Максим Степанов.

Він додав, що це буде визначено у постанові уряду, всі ці заходи можливі лише при дотриманні протиепідемічних закладів — масочного режиму, соціальної дистанції тощо.



Міністр поінформував, що загалом передбачено 4 етапи виходу з карантину, кожен з яких буде затверджуватится на основі аналізу ситуації і за конкретними критеріями.

“Які критерії ми заклали в кожен етап виходу. У нас є кількість випадків за останні 7 днів на 100 тисяч населення. Це так званий показник інцидентності, тобто при переході на кожен етап цей показник має відповідати певному критерію. Це завантаження ліжок (пацієнтами – ред.) з COVID-19, воно повинно бути не більше 50%. Кількість тестувань ПЛР і ІФА-тестувань, які ми додаємо, на 100 тисяч населення має бути на рівні 15. І кількість нових випадків за останні 7 днів до попередніх 7 днів, або R-показник, який має бути на рівні 0,9-1”, – уточнив він.

Максим Степанов додав, що всі ці етапи будуть запроваджуватися по формі так званого адаптивного карантину, оскільки в різних регіонах різна ситуація, і відповідно, різні показники.

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»