Помер син Головнокомандуючого УПА Романа Шухевича

Діліться корисною інформацією з друзями:

Помер син Романа Шухевича після тривалої хвороби у віці 89 років  Юрій Шухевич.

Помер син Головнокомандуючого УПА – український політичний і громадський діяч, політв’язень радянських часів, колишній народний депутат.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Як стало відомо “Новинарні” від дружини, Лесі Шухевич, пан Юрій відійшов у засвіти у вівторок, 22 листопада, в Німеччині. Смерть настала у лікарні в Мюнхені, де він перебував на лікуванні. Юрій Шухевич відомий зокрема як організатор і голова УНА-УНСО. У серпні 2006 року президент України Віктор Ющенко надав Юрію Шухевичу звання Героя України.

 Біографічна довідка

Юрій-Богдан Романович Шухевич (Березинський) народився 28 березня 1933 року в селі Оглядів на Львівщині.

Син Романа Осиповича Шухевича та Наталії Шухевич із Березинських.

Серед його предків були етнографи, публіцисти, організатори львівської “Просвіти”, Українського педагогічного товариства “Руська бесіда”, “Бояна”, Музичного товариства ім. Леонтовича, редактори часописів.

У 1944 році, в 11-річному віці, з приходом Червоної армії на західноукраїнські землі Шухевич-молодший заарештований і разом із матір’ю засланий у Сибір. Його батько в цей час був головнокомандувачем Української повстанської армії та головою секретаріату Української головної визвольної ради.

У 1946 році Юрія відлучили від матері і помістили в дитбудинок для дітей “ворогів народу” на Донбасі. Він двічі тікав і добирався додому, де його знову затримували.

Із 1948 року над 15-річним Юрієм розпочався судовий процес, і з настанням 16-річчя Юрій Шухевич, засуджений радянським режимом (на підставі рішення спеціальної наради ОСО МВС СРСР в Москві) був ув’язнений на 10 років у радянській тюрмі у Владимирі винятково за політичну діяльність його батька Романа Шухевича.