У Рівному визначили переможців міського конкурсу стартапів, організованого управлінням економіки. Кращими названо п’ять проєктів.
Їхні автори отримають по 50 тисяч гривень із міської скарбниці на втілення своїх ідей.
Отож, у конкурсі перемогли такі проєкти:
- переробка та утилізація відходів текстильного виробництва;
- дитячий розвиток, хореографія. Створення Центру вуличних культур;
- Академія фінансової грамотності, онлайн навчання;
- виробництво та продаж екологічного одягу з вживаних та нових матеріалів;
- заняття зі шкільного курсу математики для дітей 1-11 класів з використанням інтерактивної дошки.
Зацікавлені підприємці мали створити стартап, якщо бізнес існуючий – запропонувати нову послугу. Потенційним учасникам провели навчання про те, як створити бізнес план, підготувати документи на конкурс. Далі конкурсна комісія (складалася з депутатів міської ради, бізнес-консультантів, чиновників) розглянула проєкти, згодом автори публічно презентували свої ідеї, захищали бізнес-плани. Оцінюючи бізнес-плани, брали до уваги оригінальність ідеї, обґрунтованість плану дій, оцінку рентабельності, кількість робочих місць і соціально-економічний ефект для міста. За кожен показник ставили бали і так визначили кращих.
– Моя ідея була в тому, щоб запропонувати якісні онлайн заняття нашим учням, – поділилася враженнями одна з переможниць, засновниця Академії фінансової грамотності Ольга ІГНАТЬЄВА. – Задумали створити відповідні курси, на яких можна займатися навіть під час карантину, або коли немає можливості бути присутнім на занятті в Академії. Ми запропонували три навчання: самостійне опрацювання матеріалу, з наставником та у режимі відео конференції. Тому нам потрібні були кошти на придбання обладнання: відеокамери, телевізора, спікерфону і потужних комп’ютерів, щоб забезпечити належну якість занять. Написали бізнес-план, захищали його і перемогли. Звісно ж, участь у такому конкурсі це не лише можливість отримати підтримку для власної справи, а й відповідальність. Адже ти мусиш взяти на себе певні зобов’язання: продумати і втілити бізнес-план, створити робочі місця, надавати послугу, сплачувати видатки в бюджет. Усі наші колеги, що теж брали участь, представили досить потужні проєкти, тож і не дивно що переможців п’ять. Зичу успіхів нам всім і робити наше місто багатим та фінансово щасливим. Такий конкурс підтверджує підтримку підприємництва у нашому місті не на словах, а в діях.
Управління економіки буде допомагати переможцям втілити свої проєкти та висвітлюватиме цей процес, щоб мотивувати рівнян брати участь у конкурсі стартапів в наступному році.
– Це малий крок для влади, але прекрасний початок глобальної стратегії підтримки підприємців, – наголосив один із членів конкурсної комісії, голова постійної бюджетної комісії Рівнеради Павло АЛЕКСЄВИЧ. – Як сказала одна розумна людина, «легше на 5% допомогти вирости існуючим підприємцям, ніж знайти якогось міфічного закордонного інвестора, який швидко прийде до нас».