fbpx

Площа Українських Героїв

Діліться інформацією з друзями:

Л. Толстой – один із головних стовпів, на яких тримається міф про культурну Росію. На щастя, в Києві більше немає ані такої станції метро, ані площі. Віднині це площа Українських Героїв.

Про це пише UCHOOSE.

Лєв Толстой – один із головних стовпів, на яких тримається міф про культурну Росію, таку собі іншу, але теж Європу, яку лишень треба зрозуміти, пробачити й прийняти такою, якою вона є.

Росіяни вкладають мільярди доларів у те, аби підтримувати у світі власний фальшивий образ і виправдовувати свою ненависть і жорстокість якоюсь незбагненною організацією їхніх душ. Убили, поплакали, покричали хрипким голосом сумної пісні – і можна вбивати далі – “не ми такі, життя таке”.

Площа Українських Героїв у Києві (фото: Turzh/Вікіпедія).

Цивілізованим людям важко побачити це російське єство, коли вони чують брехню російської пропаганди про “не все так однозначно”, – то міцно вкорінений образ іншої, культурної Росії стає гарним ґрунтом, на які падають ці зерна.

Ще зовсім недавно таких було багато і серед українців, але, ховаючись від висококультурних російських ракет, наприклад, на станції метро Льва Толстого, вони швидко все збагнули.

На щастя, в Києві більше немає ані такої станції метро, ані площі. Віднині це площа Українських Героїв. Ми позбуваємося не просто назв, а заразом і прищепленого за століття комплексу меншовартості.

Дивовижно, як українців, які за великим рахунком і придумали невдячним сусідам їхню імперію, які мають Сковороду, Лесю Українку і Франка, писанкарство, вишивку, Петриківський розпис і Косівську кераміку, переконали, що вони менш культурні, ніж люди, що живуть у непобілених хатах і розважаються масовими бійками “стєнка на стєнку”.

Тож із кожним прибраним маркером “русского міра” ми наближаємося до усвідомлення, хто ми такі. Вивільняється простір для переосмислення свого минулого і пошуку місця в майбутньому. Раптом усе те, чого багато хто довго соромився, стало модним. Раптом чужа облуда впала, і українці, нарешті, захотіли мати вулиці та площі власних Героїв.

Андрій КЛИМЧУК

Фото: UCHOOSE

Читайте також: Обережно – ботулізм!