Підвищення тарифів на воду у два етапи схвалила національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
“Перший етап з 1 липня до 31 серпня 2023 року і другий етап з 1 вересня 2023 року. На зміну тарифу на першому етапі впливають такі чинники: збільшення вартості електричної енергії, зростання вартості реагентів, зміна обсягів реалізації”, – сказав представник регулятора під час засідання.
При цьому, на другому етапі чинники зростання — це зміна витрат на оплату праці й виконання зобов’язань за кредитними угодами.
“При цьому середнє зростання, за нашими підрахунками знаходиться в межах, в середньому 30%. При цьому таке рішення означає зростання платіжки на водопостачання і водовідведення для середньостатистичної сім’ї близько 60 грн. Це не занадто висока цифра”, – сказав член НКРЕКП Руслан Кайдаш.
Крім того, він уточнив, що для деяких водоканалів розцінки зростуть вище середнього з урахуванням зростання боргів за електричну енергію.
Для Херсонської, Харківської та Миколаївської областей вартість води не змінилася.
Вартість води у кожному регіоні відрізняється через ряд причин, наприклад:
обсягів споживання;
кількості споживачів конкретного водоканалу;
особливостей надання послуг.
Кайдаш вважає, що для тих хто отримує субсидії це рішення ніяк не впливе, бо субсидії будуть перераховані.
З початку червня для українців встановили єдиний таріф на електроенергію, незалежно від спожитих кіловатів – 2,64 гривні. Також зросла вартість розподілу світла, на 25 – 50%. Проте вартість підняли не усім. Клієнтам компаній, які входять в підсанкційну групу VS Energy, тариф на електроенергію піднімуть лише у липні, тож платитимуть за новими платіжками вони у серпні. До них належать:
- “Житомиробленерго”;
- ПРАТ “Кіровоградобленерго”;
- ПРАТ “Рівнеобленерго”;
- АТ “Чернівціобленерго”;
- АТ “Херсонобленерго”.
Вартість газу в усіх постачальників ресурсу не змінюватиметься до 1 травня 2024 року.
Читайте також: Деревину без документів перевозили на Рівненщини