fbpx
Майк Тернер.

Голова Комітету з розвідки: підтримка в США допомоги Україні є «переважаючою»

Діліться інформацією з друзями:

Голова Комітету з розвідки Палати представників Конгресу США заявив у понеділок, що Сполучені Штати мають «переважаючу» підтримку продовжувати надавати допомогу Україні в її боротьбі з Росією, незважаючи на гучну опозицію з боку крайньоправої фракції власної Республіканської партії.

Про це пише AP.

Конгресмен Майкл Тернер, республіканець, голова комітету, який є головним органом Палати представників із нагляду за американськими розвідувальними організаціями, виступив разом із трьома іншими конгресменами від Республіканської партії під час короткого візиту до Києва.

«Ліворуч і праворуч є ті, хто ставить під сумнів продовження підтримки або обсяг підтримки. Це, безумовно, буде частиною дискусії», – сказав Тернер. «Але переважна більшість підтримує продовження допомоги Україні, щоб вони могли продовжувати боротьбу проти цієї агресії Росії».

Голова Постійного спеціального комітету Палати представників з питань розвідки, представник Майк Тернер, штат Огайо, праворуч, представник Дарін ЛаХуд, штат Іллінойс, у центрі та представник Річ МакКормік, штат Джорджія. під час їхнього візиту на виставку про наслідки російсько-української війни в Києві, Україна, понеділок, 3 квітня 2023 р. (AP Photo/Єфрем Лукацький).

Поїздка до української столиці була останньою спробою високопоставлених республіканців у Палаті представників, які закладають основу для подальшої допомоги США, але стикаються з опозицією у власних лавах. Підбадьорені підходом «Америка перш за все» колишнього президента Дональда Трампа, багато правих вимагають припинення допомоги Україні, створюючи потенціал для політично важкої боротьби, коли поточна американська допомога закінчиться.

Наприклад, губернатор штату Флорида Рон ДеСантіс, ймовірний суперник Трампа за кандидатуру Республіканської партії в президенти 2024 року, нещодавно припустив, що захист України в «територіальній суперечці» з Росією не є важливим пріоритетом національної безпеки США. Пізніше він відмовився від цієї заяви після критики з боку інших членів партії.

Оскільки війна в Україні триває вже другий рік, член конгресу Кріс Стюарт зі штату Юта сказав, що американський народ продовжуватиме підтримувати допомогу, доки ресурси США будуть використовуватися розумно.

«Це займе деякий час», — сказав він про війну. «Це не дивно. Для вирішення більшості таких конфліктів, як цей між національними державами, потрібен час. Я думаю, що американці це розуміють доки вони відчувають, що досягнуто прогресу в обережному поводженні з грошима та уважному ставленні до того, як ми вкладаємо ресурси США».

Стюарт, який також є членом комітету з розвідки, сказав, що члени НАТО також повинні виконати своє зобов’язання витрачати 2% свого валового внутрішнього продукту на оборону.

«Більшість із них цього не зробили, за винятком кількох менших країн», — сказав Стюарт. «Американці також дивляться на це і кажуть: «Це на задньому дворі Європи». Вони мають інвестувати в це принаймні так само, як і ми». І я не знаю, чи можемо ми зараз їх запевнити, що це так».

Представник Кріс Стюарт, штат Юта, оглядає підземне сховище під час свого візиту на виставку про наслідки російсько-української війни в Києві, Україна, понеділок, 3 квітня 2023 р. (AP Photo/Єфрем Лукацький).

Конгресмен Річ МакКормік з Джорджії зазначив, що країни згуртувалися на підтримку України.

«Вперше, можливо за всю історію, країни заговорили про тиск одна на одну та притягнення до відповідальності всередині НАТО», — сказав конгресмен, який є членом комітету Палати представників у справах збройних сил. «З’явився новий вид терміновості, якої ніколи раніше не існувало, і я думаю, що ви бачите, як Європа фактично бере участь, як ніколи раніше».

Четвертий член делегації до Києва, представник Дарін ЛаХуд з Іллінойсу, ще один член комітету з розвідки, сказав, що візит в Україну мав на меті роздивитися ситуацією на місці з точки зору «незаконної, неспровокованої війни, яку розв’язав Путін в Україні».

Це, за його словами, «допоможе нам, коли ми повернемося і будемо приймати рішення щодо подальшого фінансування та подальшої підтримки».

Також у Києві, щоб підкреслити важливість підтримки України, був колишній держсекретар США Майк Помпео, який приєднався до довгого списку потенційних кандидатів від Республіканської партії на пост президента.

«Чому Сполучені Штати повинні витрачати свої ресурси та ресурси свого народу, щоб підтримати зусилля, в яких ви всі берете участь? Я думаю, що це досить просто», – сказав Помпео в понеділок під час заходу, організованого відомим українським бізнесменом Віктором Пінчуком. «Якщо ми й засвоїли одну річ, то це те, що коли погані хлопці починають маршувати, вони не припиняють маршувати».

Колишній держсекретар США Майк Помпео виступає перед аудиторією під час публічної дискусії «Підтримка України США: що потрібно зробити й чому це важливо» в Києві, Україна, понеділок, 3 квітня 2023 р. (AP Photo/Єфрем Лукацький).

Відповідаючи на запитання про тих, хто не погоджується з такою позицією у Сполучених Штатах, Помпео сказав, що:

«ваш президент попросив обладнання. Він не просив наших юнаків і дівчат. Поки ситуація буде залишатися такою, я переконаний, що більшість американських лідерів сприйматимуть це саме так і підтримуватимуть подальші зусилля».

Головне фото: Голова постійного спеціального комітету з розвідки Палати представників Майк Тернер, штат Огайо, виступає під час свого візиту на виставці про наслідки російсько-української війни в Києві, Україна, понеділок, 3 квітня 2023 р. (AP Photo/Efrem Lukatsky).

Читайте також: Виставка живопису Ксенії Циганюк відбудеться у галереї Рівного