fbpx

Перший медичний заклад на Рівненщині користуватиметься сонячними панелями

Діліться інформацією з друзями:

Перший медичний заклад в Рівненській області, який реалізував проєкт «Сонячна допомога Україні» – Дубенська міська лікарня. У разі аварійного відключення електроенергії електростанція зможе підтримувати десять апаратів ШВЛ протягом 72 днів.

Як повідомили журналісти Суспільного, проєкт започатковано громадською організацією «Екоклуб» спільно з Посольством Німеччини з метою забезпечення об’єктів критичної інфраструктури безперебійним джерелом електроенергії. Дубенська міська лікарня, яка обслуговує понад 160 тисяч пацієнтів, перший медичний заклад в Рівненській області в якому встановили сонячні панелі. На їх облаштування витратили близько 1,5 мільйона гривень.

“Ми фактично пережили зиму. І саме в цей важкий період у нас з’явилася ідея допомагати об’єктам критичної інфраструктури, а саме лікарням і водоканалам у безперебійності живлення. Це допомагає всій системі бути більш стабільною і забезпечити, до прикладу, лікарню безперебійним електропостачанням. Адже там знаходяться хворі, які не можуть бути без спеціальних приладів, що живляться від світла”, — розповів експерт ГО Екоклуб Дмитро Сакалюк.

Працівники окремих відділів медзакладу самостійно зв’язувалися із фахівцями Екоклубу.

“Відділи, які шукали гранти, фактично були ідейниками. Наш заклад — соціально значущий, був оптимальний для цього проєкту, бо ця електростанція дозволить не вкладати кошти в електроенергію, а фінансувати соціальну сферу”, — зауважив директор лікарні Віктор Красовський. Навіть при повному відключені електропостачання, у парі з генератором сонячні панелі дозволяють працювати лікарні наполовину своєї потужності, наголосив керіівник.

“Тобто це вже економія палива, а ми знаємо, яка вартість дизельзгенерованої електроенергії — космічна. І якщо наполовину цю вартість зменшити — це, звичайно, плюс. Тобто ми зможемо довше працювати від генератора на певному об’ємі палива. Говоримо саме про аварійні відключення, а щоденне споживання дозволяє нам балансувати”, — пояснив директор медзакладу.

Роботи по монтажу панелей на даху лікарні зайняли десять днів.

“Я не знаю в області інших закладів, де встановлені сонячні станції. Паралельно ми впроваджуємо подібний проєкт у Рівному на міській стоматологічній поліклініці. Орієнтовно за місяць ми завершимо монтаж та будівництво сонячної станції. Це два проєкти, які паралельно рухаються і будуть впроваджені”, — сказав Дмитро Сакалюк, експерт ГО Екоклуб. За його словами завдяки Wi-Fi модулю, який вмонтований в інвертор, у режимі реального часу можна спостерігати за роботою станції.

“Можна у будь-яку секунду подивитися, по-перше, скільки виробляється електроенергії, усю історію. Наприклад, я подивився, що за останні п’ять днів ця електростанція виробила 1 300 кВт. Для розуміння, одна квартира в середньому в місяць споживає 300 кВт”, — зауважив експерт Екоклубу.

Фото Суспільного.

Читайте також: Верховна рада повернула доплати військовим