fbpx

Перші мобільні аптеки запрацювали на Рівненщині

Діліться інформацією з друзями:

Мобільні аптеки забезпечать ліками жителів 52 сіл Рівненщини.

Мобільні аптеки працюватимуть у сільській місцевості, де відсутні стаціонарні пункти.  Одна з таких аптек «на колесах» працюватиме у Вараському районі. Вона  обслуговуватиме  44 віддалених населені пункти у Зарічненській та Локницькій громадах.

Про це повідомляє . Рівненська ОДА.

«Приємно, що аптечні мережі та приватні підприємці долучаються до соціальної ініціативи щодо доступності ліків. Нагадаю, Президент України Володимир Зеленський поставив завдання розв’язати проблему доставки ліків. Нині такий проєкт також напрацьовується і з Укрпоштою. «Мобільні аптеки» – це проєкт, який дозволить швидко та якісно зняти ще один бар’єр, адже на Рівненщині 754 села зовсім не мають ліцензованих аптечних закладів та не мають укладених договорів з лікарнями», – розповів перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

У селах з’являться мобільні аптеки

Також минулого тижня вийшла на маршрут інша мобільна аптека від ФОП у Дубенському районі. Вона охоплює 8 сіл Привільненської, Ярославицької та Бокіймівської ТГ.

Пацієнти отримуватимуть інформацію щодо прибуття мобільної аптеки від сімейного лікаря або місцевої влади. Маршрут побудований відповідно до потреб громад та з урахуванням безпекової ситуації в регіоні.

Як зазначив начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Рівненській області Сергій Лебедь, мобільний аптечний пункт надаватиме не лише лікарські засоби, а й спеціальні продукти для дієтичного споживання, медичні вироби та засоби гігієни. Також проєктом передбачено можливість отримувати лікарські засоби, виписані пацієнтам за державною програмою «Доступні ліки», оскільки мобільний аптечний пункт обладнано засобами Starlink для безперебійного  доступу до мережі інтернет.

Окрім того, обласною владою незабаром планується передати ще два обладнаних автомобілі для доставлення ліків у важкодоступні населені пункти Радивилівської та Зарічненської ТГ. Мобільні аптеки забезпечать ліками жителів 52 сіл Рівненщини.

У серпні 2023 року Уряд ухвалив постанову, якою дозволив створювати мобільні аптечні пункти в Україні. Станом на сьогодні в Україні вже працює 13 «аптек на колесах», які здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами у сільській місцевості.

Читайте також: У селах та на прифронтових територіях з’являться мобільні аптеки