«Перлина» стала взірцем для всієї України

ОСББ «Перлина», яке нараховує 108 квартир, 2018 року вперше взяло участь у державній програмі «теплих» кредитів. Тоді утеплило фасад і підвальні приміщення багатоповерхівки. А цього року об’єднання співвласників багатоквартирного будинку встановило за кредитні кошти індивідуальний тепловий пункт. Загальний обсяг «теплого» кредиту становить 2,3 мільйона гривень.

«Перлина» отримала подвійну компенсацію. Держава повернула об’єднанню співвласників 690 тисяч гривень, а за міською програмою йому відшкодували 752 тисяч гривень. Обидва кредити вже повністю і достроково погашені коштом ремонтного фонду ОСББ. А це близько 9 тисяч гривень на квартиру.

Завдяки комплексу енергоефективних заходів економія споживання теплової енергії мешканцями багатоповерхівки становила 35% – із 335 до 230 Гкал за опалювальний сезон.

Загальний обсяг взятого «Перлиною» «теплого» кредиту становить 2,3 мільйона гривень.

Успішний приклад ОСББ «Перлина» з Рівного презентував голова Держ­енергоефективності Сергій Савчук під час прес-конференції в ІА «УНІАН».

До слова, уряд планує продовжити програму «теплих» кредитів і в 2020 році.

Тарас БРАЦЕНЮК

 

Пряма мова
Голова правління ОСББ «Перлина» Ігор ХАНЕНКО:


– Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Перлина», без будь-якого перебільшення, є яскравим прикладом реального втілення в життя всіх енергоефективних заходів. Будинок технічно справний і енергетично ефективний. Багатоповерхівка повністю утеплена, в ній замінено склопрозорі конструкції та теплоізоляцію на мережах, встановлено ІТП і балансуючі клапани на системі опалення. Все це вдалося зробити завдяки залученню «теплих» кредитів і міській програмі енергоефективності, які взяли на себе більшу частину фінансового навантаження ОСББ. Але віддам належне й мешканцям нашого будинку, які, як показало життя, є дуже розумними і просунутими людьми. Без них не було б нічого цього. Тож раджу й іншим: беріть, образно кажучи, вудочку, поки її дають, і йдіть ловити рибу, бо ніхто, крім вас, для вас її ловити не буде.

Діліться корисною інформацією з друзями: