fbpx

Перейменувати три села планують на Рівненщині

Діліться інформацією з друзями:

Орієнтовний час читання: 2 хвилини

Перейменувати три села повинні на Рівненщині відповідно до норм Закону України.

 27 липня набрав чинності Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні й деколонізацію топонімії». Відповідно до його норм дві державні інституції оприлюднили власні рішення, які слід буде врахувати органам місцевого самоврядування. У Рівненській області три села треба буде перейменувати. У представників місцевих рад виникає чимало питань щодо подальшого алгоритму дій, оскільки питання перейменування вулиць чи населених пунктів завжди викликало ажіотаж серед жителів громад.

Хто має розпочати процедуру перейменування населених пунктів

Радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» у Рівненській області Михайло Шелеп прокоментував нововведення та розповів, які з місцевих рад Рівненщини мають розпочати процедуру перейменування населених пунктів. За словами експерта, Національна комісія зі стандартів державної мови з другої спроби затвердила Перелік сіл, селищ, міст, назви яких не відповідають стандартам державної мови, та рекомендації щодо приведення назв таких сіл, селищ, міст у відповідність до стандартів державної мови. У цей перелік  потрапили два населені пункти з Рівненської області:

  • село Мятин, що входить до складу Бугринської сільської територіальної громади.
  • село Придорожне, що належить до Привільненської сільської територіальної громади.

Також Михайло Шелеп повідомив, що Український інститут національної пам’яті підготував перелік назв населених пунктів, які містять символіку російської імперської політики. Цей перелік ще буде доповнюватися. Наразі в ньому значиться один населений пункт з Рівненської області – село Московщина, яке належить до Млинівської селищної територіальної громади.

 «Органам місцевого самоврядування у шестимісячний строк з дня оприлюднення цих переліків слід провести консультації з громадськістю та подати на розгляд Верховної Ради України власні пропозиції щодо перейменування населених пунктів», – роз’яснює норми законодавства Михайло Шелеп.

Більше інформації про процедуру перейменування та інші питання пов’язані з цим процесом фахівці органів місцевого самоврядування можуть отримати під час консультацій від команди регіонального офісу U-LEAD у Рівненській області.

  • 10 центрів “первинки” Рівненщини отримали нові автівки
    «Автомобілі Renault Duster придбали у співпраці МОЗ, Світового банку та Рівненської ОДА. Автівки вже поїхали до центрів первинної медико-санітарної допомоги Березного, Володимирця, Корця, Гощі, Дубровиці, Демидівки, Городка, Костополя, Рокитного та Немовичів.