fbpx
Парламентська лекція.

Парламентська лекція для майбутніх правників

Діліться інформацією з друзями:

У Рівненському інституті Київського університету права НАН України – цікава інтерактивна лекція: її проводять фахівчині освітнього центру Верховної Ради України Ірина Руденко та Ольга Сухова – за підтримки американських рад з міжнародної освіти в Україні.

Вони спілкуються з першокурсниками про різні гілки влади, – з акцентом на роботу законодавчої, знайомлять із кількісним складом українського парламенту та розміщенням депутатів у залі, з його керівництвом, термінами обрання, розповідають, хто може стати народним депутатом, – а це громадяни України, яким на момент проведення виборів виповнився 21 рік. Звісно, у воєнний час виборів не буде, – пора припинити спекуляції на цій чутливій темі.

«Якщо раніше наш освітній центр проводив екскурсії до парламенту для молоді, то нині зі зрозумілих причин їх немає. Тому ми самі приїхали до вас на запрошення вашого директора Івана Вєтрова. А одразу після  перемоги України радо запрошуємо в стіни Верховної Ради України, так би мовити, на наочний парламентський урок» – каже Ірина Руденко.

Під час парламентської лекції.

За невеликий проміжок часу майбутні правники дізналися багато: як «рухаються» законопроєкти в парламенті й коли, власне, стають повноцінними законами; що ложа номер чотири – то робоче місце Президента в парламенті; що найстаріший парламент світу – в Ісландії. І що одразу з наданням Україні статусу кандидата в члени ЄС поруч із жовто-блакитним у нашій Верховній Раді з’явився прапор Євросоюзу. «Нам личить прапор ЄС: як за кольором, так і за сенсом», – сказав її голова Руслан Стефанчук.

Студенти вірно відповіли на всі запитання тренерів і навіть промоделювали справжні парламентські дебати у складі шести команд – із «більшістю» та «опозицією»

«Ми отримали справжнє моральне задоволення від роботи зі студентами університету права в Рівному. Одразу відчувається високий рівень підготовки, який вони отримують. Адже тут готують майбутніх правників уже понад чверть століття й гідно тримають «марку»» – одностайні у своїй думці спеціалістки освітнього центру Верховної Ради України.

Інна ОМЕЛЯНЧУК

Читайте також: Книгу американського письменника українського походження окупанти внесли до списку заборонених