Отриманні у Рівному знання допомагають рибоводам рятувати і водойми, і рибу

Діліться корисною інформацією з друзями:

Перші випробування загартували майбутніх рибоводів Рівненщини, Хмельниччини та Львівщини. 23 лютого на базі Млинівської навчальної філії Рівненського ЦПТО ДСЗ розпочато навчання нової групи за професією «Рибалка (кваліфікований робітник)», а вже 24 лютого повномасштабна війна почалася.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Дослідження не припинялися. Протягом 6,2 місяців безробітні здобували нову професію, пристосовуючись до мирної праці.
Сьогодні безробітні, направлені на навчання Дубенською міськрайонною, Гощанською та Млинівською районними філіями Рівненського ОЦЗ та Бродівською районною філією Львівського ОЦЗ, успішно пройшли навчання, отримали сертифікати державного зразка та вже мають роботу в кращих вітчизняних рибні господарства. Слухачі опановували види та системи традиційних господарств; корм для риб; основні напрямки селекції; технологія вирощування риби, біологічні особливості промислових рибницьких об’єктів; відтворення, утримання осетрових; характеристика форелевих господарств; технології отримання потомства коропа; профілактичні та лікувальні заходи в стійлових господарствах; механізація в рибництві, спеціальні вимоги до праці та інше.

Рівень знань та професійні навички під час державної кваліфікаційної атестації оцінював голова кваліфікаційної комісії, керівник дільниці ПП «Саган» у Львівській області, в минулому слухач закладу освіти Петро Лаврін. На його рибогосподарстві, що своїми ставками охоплює частини  Львівської та Тернопільської областей, слухачі проходять виробничу практику.Рибовод поділився цікавими фактами та власним досвідом.

Про важливість партнерських стосунків роботодавця і РЦПТО зауважила заступниця директора Руслана Бодренко. Саме на базі ПП «Саган» майбутні рибоводи здобувають кращий досвід та успішно працевлаштовуються.  Для багатьох робота стає новим стартом до власної справи. Ставкові площі поступово зростають, отож, потреба у кваліфікованих рибоводах актуальна.

Назар Музичка  обрав професію рибовода не випадково: батько навчався у Рівненському центрі ПТО і зараз працює рибоводом на ПП «Саган». Скерований на навчання Бродівською районною філією Львівського обласного центру зайнятості, слухач здобув необхідні знання та стає поряд із батьком.

Максим Стадник (Гощанська РФ Рівненського ОЦЗ) придбав рибопосадковий матеріал коропових на бродівському ПП «Саган» у свого одногрупника Назара. Важливо, що саме у цьому тандемі рибоводи вже професійно визначали критерії якості малька та опанували на практиці відповідальний процес закупівлі зарибку. Випускник працюватиме на гощанському ПСП «Земляк». На практиці займався розведенням коропа, чорного строкатого товсто лоба, щуки.

Павло Кунинець із Дубенщини має власний ставок. Сталося так, що недобросовісний підприємець продав  йому неякісний зарибок. Саме тоді рибовод усвідомив, що має замало знань і потрібно навчатися. Завідувач Млинівського навчального відділення Анатолій Смалько, прокоментував: «Прикро й те, що хворий мальок заражає увесь ставок. Тут і знадобилися професійні знання та оперативність рибоводів. Хвору водойму лікували усією групою. І без відповідних знань не впоралися б!».

Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті cpto.rv.ua