Операція з підняття танкера Delfi в Одесі провалилась

Із танкера Delfi, який сів на мілину в Одесі, стався новий витік нафтопродуктів Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований у facebook.

“Чергова спроба підняти судно на кіль провалилась, натомість маємо новий вилив нафтопродуктів (ГДК) у воду. Забруднено близько 100 кв. м поверхні води”, – написав він. Як зазначив Мальований, Держекоінспекцією в Одеській області відібрані проби води для лабораторного визначення вмісту ГДК. Станом 25 липня, було встановлено перевищення нормативів гранично допустимої концентрації нафтопродуктів у 4,8 раза. 26 липня на засіданні Комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської ОДА було досягнуто згоду відмовити у продовженні робіт з підняття танкера компанії-підряднику судновласника і долучити до операції потужності Адміністрації морських портів України та ДСНС.

Андрій Миколайович Мальований – начальник Управління екології та природоресурсів КМДА написав щодо ситуації з танкером у Фейсбук.

Сьогодні разом з Головою Одеської ОДА Максим Куций, Міністром інфраструктури і транспорту Владислав Криклій – Міністр інфраструктури України та представником Одеської Держекоінспекції Віталієм Карауловим взяв участь у засіданні Комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської облдержадміністрації.

Одним з основних питань порядку денного було обговорення ситуацї навколо танкеру «Delfi».

Чергова спроба підняти судно на кіль провалилась, натомість маємо новий вилив нафтопродуктів (ГДК) у воду. Забруднено близько 100 квадратних метрів поверхні води.

Держекоінспекцією в Одеській області відібрані проби води для лабораторного визначення вмісту ГДК. Станом на вчора – 25 липня – було встановлено перевищення нормативів гранично допустимих концентрації нафтопродуктів у 4,8 разів.

Дійшли згоди відмовити у продовженні робіт компанії-підряднику судновласника і долучити до операцї потужності Адміністрації морських портів України та ДСНС.

Загалом, з огляду на перебіг подій, ситуацію навколо танкеру «Delfi» визначено як надзвичайну ситуацію місцевого рівня.


Постійно бути в курсі новин вам допоможе telegram-канал газети «7 днів»

Діліться корисною інформацією з друзями: