fbpx
Прапор Рівненської ОДА.

ООН, НАТО, США: у 2023 Рівненщина розширювала географію міжнародної співпраці

Діліться інформацією з друзями:

Минулий рік на Рівненщині був насичений міжнародними зустрічами та спільними проєктами. Переважна більшість заходів стосувалась економічної та інвестиційної співпраці. Також, враховуючи війну та велику кількість переселенців, окрема увага приділялась гуманітарній допомозі та реалізації соціальних ініціатив.

«Протягом 2023 року проведено 68 зустрічей з представниками регіонів іноземних країн, дипломатичних установ та міжнародних організацій, зокрема ООН, НАТО, USAID. Рівненщину з робочими та офіційними візитами відвідали делегації з Австрії, Туреччини, Латвії, Литви, США, Польщі та Чехії», — сказав заступник голови РівнеОДА Сергій Гемберг.

Інтенсифікували й взаємодію з польськими партнерськими регіонами — Вармінсько-Мазурським та Люблінським воєводствами. Для прикладу, завершили реалізацію спільного проєкту «Навчаємо українських пожежників — рятуємо українські життя», який був спрямований на посилення системи та забезпечення ресурсами добровільних пожежних команд Рівненської області.

«За сприяння Люблінського воєводства Рівненщина доєдналася до Економічної мережі регіонів ініціативи Трьох морів. Це відкриває можливості для налагодження співробітництва з регіонами одинадцяти європейських країн», — зазначила начальниця Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції ОДА Ольга Ютовець.

Не зупинялась й робота над розширенням географії партнерських контактів. Так, серед нових регіонів-партнерів: Підляське та Поморське воєводства Республіки Польща та Оломоуцький край Чеської Республіки. Міста Острог та Здолбунів уклали меморандуми про співпрацю із містами Сполучених Штатів — Атенсом та Маршалтауном відповідно.

В межах проєкту USAID «Говерла» 10 тергромад області отримали суттєву матеріальну допомогу на суму понад 70 млн гривень. Це, в тому числі рятувальна спецтехніка та генератори.

Налагодження міжнародних відносин — один із важливих чинників розвитку Рівненщини.

Джерело: Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції РОДА

Читайте також: Понад 1000 мешканців Рівненщини отримали гранти на розвиток бізнесу