За плечима – виснажлива передвиборча гонка, переможець якої у змаганнях за посаду міського голови Рівного прогнозовано визначився у другому турі. 3 грудня, Олександр Третяк, склавши на сесії міської ради нового скликання присягу, вступить у свої права офіційно. Поволі вляглися доведені до температури кипіння пристрасті. На цьому, здавалося, можна було б поставити крапку на пройденому етапі політичного життя Рівного. Втім, мабуть, зарано. Попереду на місто чекає ще чимало змін, які окутані не тільки ореолом таємничості, а й всілякими чутками. Де правда, а що вигадки, з’ясовував журналіст газети «7 днів».
– Олександре Віталійовичу, давайте скажемо відверто: для багатьох результати виборів міського голови Рівного стали цілковитою несподіванкою. Ви особисто вірили в те, що переможете?
– Для мене це абсолютно очікуваний результат. Тобто той, на який ми з моєю командою працювали. Бо навіщо, скажіть, було тоді братися за справу, якщо робити її абияк? Іти на вибори лише заради того, щоб спробувати? Іншими словами, якими сама істина гласить, навіщо ставати за плуг, якщо оглядаєшся назад? Скажу більше. За натурою я – максималіст, тому живу за принципом: «Проси неможливого, отримаєш максимум». А відтак, за що не взявся б, намагаюся робити не просто добре, а найкраще. Ось, власне, поставив перед собою для багатьох, здавалося б, нереальну ціль, і отримав, як бачите, по максимуму. Тому для мене перемога на виборах – цілковито сподіваний результат. І я готовий з моєю командою до праці.
– У своєму зверненні до рівнян ви наголосили, що хочете стати міським головою для всього Рівного. Як маєте намір згуртувати всіх, в тому числі й тих, хто голосував за вашого опонента? А це мало не половина виборців, які взяли участь у другому турі.
– Так, різниця між нами становить 1400 голосів. Та мова не про різницю, а про те, що міський голова по своїй суті, на моє переконання, має стати об’єднавчим фактором. Тобто він повинен дати чіткий сигнал для згуртування всієї громади. Я своє покликання бачу в тому, щоб об’єднати все місто і готовий працювати на благо кожного жителя Рівного. Хочу, щоб ми залишили в минулому гарячі передвиборчі баталії і в цей непростий період карантинів і локдаунів переключилися на такі вкрай потрібні кожному з нас позитивні емоції. Відтак, закликаю рівнян: давайте робити все для того, щоб ми стали містом добрих емоцій. Власне, вже зараз готуємо передріздвяні посили до жителів Рівного, щоб ми всі об’єдналися, забули про суперечки і подали один одному руки. Все це допоможе нам створити в місті конструктивну атмосферу.
– З чого розпочнете свою діяльність на посаді міського голови?
– Звісно, пріоритетним напрямком нашої діяльності буде медична сфера. Адже життя та здоров’я мешканців Рівного – понад усе. На жаль, за попередні дев’ять місяців центральна влада, м’яко кажучи, не зовсім подбала про забезпечення наших лікарень усіма необхідними засобами для боротьби з коронавірусом. Щоб рівняни почувалися безпечніше, наразі цей тягар лягає на плечі міста. Відповідно, перші наші кроки стосуватимуться забезпечення медзакладів Рівного необхідною кількістю ліжкомісць для лікування хворих на ковід. До слова, ми вже у понеділок подарували Центральній міській лікарні 4 кисневих апарати, що допоможе нашим лікарям бути більш упевненими, а мешканцям Рівного – більш захищеними. Адже питання забезпечення киснем нині є критичним і життєво важливим.
– Чи визначилася фракція «Європейської Солідарності», від якої ви балотувалися на посаду міського голови, з якими політичними силами буде формувати в Рівнераді більшість? І чи справді, як поширюються чутки, ведуться переговори про створення коаліції з «Рівне Разом»?
– Чуток завжди багато ходило, ходить і буде ходити. Наразі ж можу сказати, що триває процес перемовин. Ведемо переговори з представниками усіх фракцій. Ми готові стати тією платформою, яка об’єднає всі проукраїнські патріотичні сили, які будуть працювати на благо міста. Зараз найбільш надійним нашим партнером є команда «Голосу». Згадану вами політсилу, якщо вона готова і відкрита до конструктивної співпраці, ми також запрошуємо до формування більшості.
– Якщо вже ми повели мову про чутки, то чи відповідає дійсності та, що стосується кадрових питань. Зокрема, подейкують, що ви, посівши посаду міського голови, відразу подякуєте всім працівникам міськвиконкому?
– Комунальні підприємства розгонимо, управлінський апарат і структурні підрозділи розпустимо, всі церкви закриємо… Що ще говорять? Хочу заспокоїти всіх мешканців Рівного: ніяких «гонінь», незважаючи на те, хто яку освіту має, якою професією володіє, в яку церкву ходить, не буде. Навпаки будемо робити все можливе, щоб консолідувати місто. Щодо працівників апарату міськвиконкому і комунальних установ, то абсолютно спокійними можуть бути всі, хто добре і ефективно працює і працюватиме на благо міста. Звісно, ми хотіли б перевірити рівень коефіцієнту корисної дії їхньої роботи. І, однозначно, всі сумлінні працівники залишаться на своїх місцях. А з тими, хто недопрацьовує, будемо вести мову на предмет покращення їхньої діяльності. Якщо ж не буде змін, то говоритимемо з ними «коротко».
– А як буде із заступниками міського голови? Будете міняти їх?
– Те, що будуть зміни, – однозначно. Але поки що без прізвищ, бо питання в процесі обговорення.
– Останніми роками спалахують запеклі суперечки довкола того, яку встановлювати в Рівному головну новорічну ялинку: живу чи штучну. Як буде насправді з атрибутом новорічно-різдвяних свят?
– Насправді буде так. Враховуючи те, що, швидше за все, в середині чи кінці грудня будуть запроваджені посилені карантинні заходи, масових святкових гулянь в межах усієї країни не буде. Це перше. По-друге, зрізати живу ялинку – це коштує грошей, як, зрештою, і її прикрашання. Тому вирішили зберегти кошти (хоча це й невелика сума) на більш нагальні потреби. А, по-третє, схиляємося до думки наших екоактивістів, які є в нашій команді і в місті загалом, які вважають, що доцільніше було б зберегти зелені насадження, а натомість встановлювати на свята штучну ялинку. Тому наразі вирішили, що на центральному майдані міста буде облаштована новорічна зона з використанням тих ялинок, які там ростуть. Ми їх прикрасимо красивими декораціями, а поруч створимо фотозони. Хочу запевнити рівнян, що тут буде дуже гарно. А от новорічну красуню, штучну ялинку, встановимо вже в наступному році. Сподіваюся, вона буде найкращою в Україні.
– Насамкінець. Після того, як ви перемогли на виборах, вас частіше вітають чи співчувають?
– Я б сказав, що зберігається приблизна паритетність: «Вітаю!» і тут же «Співчуваю». Хочу сказати, що мій телефон засипали повідомленнями. Наразі маю кілька тисяч непрочитаних. Не встиг. Але, будьте певні, обов’язково перегляну їх усі.
Спілкувався Василь ГЕРУС