fbpx
ДСНС України в Туреччині.

ДСНС в Туреччині врятувала жінку після багатьох діб перебування під завалами

Діліться інформацією з друзями:

В нас у Туреччині побувало 87 осіб. Відправляли ми їх у два етапи: на 2 літаках та за допомогою шістнадцяти спеціальних аварійно-рятувальних автомобілів.

Про це в інтерв’ю Суспільному розповів Голова ДСНС України Сергій Крук.

Серед цих груп були спеціалісти з Міжрегіонального центру швидкого реагування, які навчені на пошук та рятування людей, а також Мобільного рятувального центру швидкого реагування, котрі спеціалізуються на розбиранні завалів.

Голова Служби додав, що рішення про залучення фахівців з України приймалося Урядом, Президентом держави і це було слушне рішення:

«Ми показали надзвичайно високий рівень професіоналізму. У найкоротший період, буквально на другий день після лиха, що сталося, ми почали працювати, деблокувавши загалом 59 тіл. Ми одна із країн, яка врятувала жінку після багатьох діб перебування під завалами».

Сергій Крук також нагадав, що у 2022 році, у літній період часу, дуже часто в Європі відбувалися масові пожежі в екосистемах і ДСНС запропонувала європейцям свою допомогу у гасінні пожеж: «Але нам відмовили, враховуючи, що у нас йде війна. Однак і Європа, і Механізм цивільного захисту ЄС зрозумів, що ми маємо таке бажання».

Він додав, що європейці, які працювали з рятувальниками ДСНС у Туреччині (а це Нідерланди, Франція, Польща тощо) подивившись на рівень української команди, на рівень обладнання, професіоналізму, підходи, з якими вона працювала, і той досвід, отриманий за період війни, були вражені. «Колеги були вражені тим, що наша країна у цей період часу надає допомогу Турецькій стороні», – зазначив Голова Служби.

Нагадаємо, раніше Сергій Крук повідомив, що Україна має достатньо досвіду для приєднання до Механізму цивільного захисту Європейського Союзу.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій

Читайте також: Міста Героїв. Тростянець