Незаконної забудови на вулиці Дворецькій у Рівному не буде (ФОТО)

Підпишіться на 7dniv.rv.ua у Google News! Тільки актуальні новини!
Дворецька, 38

Сьогодні на черговому засіданні тимчасової депутатської комісії з вивчення питання забудови Рівного розглядали кілька об’єктів: на вул. Дворецькій, 38, Курчатова, 6а, Мельника (поблизу парку Просвіти), Кн. Володимира, 35.

В усіх випадках комісія дала свої рекомендації: головний принцип – якщо зафіксували порушення будівельного законодавства – забудовнику доведеться їх усунути.

Іноді порушення виникають через непоінформованість, але здебільшого – через свідоме нехтування буквою закону. Як приклад можна навести будову на вул. Дворецькій, 38. Цей випадок члени комісії розглядають уже втретє.

Щоб постійно бути в курсі новин підпишіться на наш Telegram

За названою адресою рівнянин Антон Ільчук (на фото) має присадибну ділянку, де на місці старої хати почав нову будову.

Він звернулася до управління містобудування та архітектури за будівельним паспортом, який передбачає зведення споруди площею до 500 квадратних метрів. Коли на місце виїхала комісія, то виявила, що об’єкт значно перевищує параметри будівельного паспорта. Замість двох поверхів із мансардою, на ділянці вже зараз є триповерхова споруда з цоколем. Власнику на це вказали. Він пообіцяв призупинити будівництво до моменту поки комісія не вирішить, як врегулювати цю ситуацію.

Але чоловік слова не дотримав і продовжив будівництво, почав встановлювати дах. Коли йому вказали на обман, забудовник став розповідати, що почав монтаж накриття «бо стіни заливало». Коли його запитали, чому нібито індивідуальний будинок всередині поділений на квартири, чоловік розповів про своїх 7 дітей, кожному з яких він прагне дати окреме помешкання. Коли вже не мав «аргументів» для виправдання порушень, то сказав, що переоформить документи і ще запропонував «спокутувати» свої огріхи «допомогою для міської лікарні». Однак, члени комісії на це не погодилися. Наголосивши, що діяти слід у рамках законодавства.

– Ви не зможете в такому вигляді ввести будинок у експлуатацію. Знімайте крокви, демонтуйте один поверх. Робіть по закону, – порадив забудовнику один з членів комісії, депутат Рівнеради Мар’ян Года.

Порушення закону в частині цільового призначення землі запідозрили члени комісії й на вул. Курчатова, 6а. Тут у невеликому дворі між багатоквартирними будинками задумали звести ще одну багатоповерхівку. Уже навіть почали копати котлован. Однак, сусіди забили на сполох. Розібравшись із документами, комісія рекомендувала забудовнику привести ділянку в попередній вигляд (встановити загорожу і засипати котлован). Тим часом депутати спільно з юристами вирішуватимуть, як діяти з орендарем названої землі.

Заслухали і представника громади з масиву «Північний». Нагадаємо, тут орендар землі планує починати будівництво на ділянці поруч із Парком Просвіти, а мешканці довколишніх будинків вийшли на протест. Забудовник надав усю документацію. Члени комісії її детально вивчили та дійшли висновку, що майбутня будова законна. Тому рекомендували забудовнику порозумітися з місцевою громадою. Аби діалог був конструктивним, на зустріч наступного тижня запросили й міських депутатів, що представляють той округ. 

Розглянули на комісії і питання добудови житлового комплексу «Рівненська брама». Погодилися зустрітися з новим забудовником та інвесторами (рівняни, які придбали квартири в ЖК) після 20 квітня. 

Наталія НИРКОВА

ПРЯМА МОВА

Віктор ШАКИРЗЯН, секретар Рівнеради: 

– Щодо ситуації по Дворецькій, це вже третя зустріч. Людина приходячи на комісію, обіцяє одне, а робить зовсім інше. Таке зухвале нахабство неприпустиме. Він має діяти за законом, як і всі інші. Довго обговорювали й ділянку на Курчатова, 6а. Рекомендували забудовнику привести її до попереднього стану. Детально вивчимо всі наявні документи та вирішимо як вивести цю ситуацію в правове поле. Що ж до вулиці Мельника, то громада проти будь-якого будівництва. Але за документами забудовник нічого не порушує. Ми рекомендували йому порозумітися з мешканцями. Для цього наступного тижня відбудеться спілкування, до якого долучаться й міські депутати.

Наша комісія плідно пропрацювала вже три місяці. Ми вирішили сьогодні продовжити свою діяльність одностайним голосуванням, адже роботи ще чимало, адже завдання комісії не просто розглядати скарги, а зрозуміти які шпарини використовуються недобросовісними забудовниками, щоб раз і назавжди прикрити можливості для зловживань у сфері будівництва.

Діліться корисною інформацією з друзями: