fbpx
Незабутні постаті

Незабутні постаті та легендарні пісні України

Діліться інформацією з друзями:

Незабутні постаті, які завжди у памяті українців.

Євген ШМОРГУН: «Він мав свій промінчик світла у житті»

«Червона рута», «Водограй», «Журавлики». Ці чудові пісні молодого і талановитого українського композитора, поета та співака Володимира Івасюка стали хітами ХХ століття.

Співають «Червону руту» – коронну і мелодійну пісню митця – у Польщі, Німеччині, Канаді. Легендарний італійський співак Тото Котуньйо мав цю чудову мелодійну українську композицію в своєму репертуарі. Учні Суботньої школи українства імені патріота-ди­сидента Василя Стуса в місті Чикаго (США) співають пісню Володимира Івасюка «Журавлики» на День подяки школі за добрі стосунки з Україною (зокрема, з Рівненською посвітянською організацією) за реальну допомогу нашим землякам із діаспори, які з різних причин потрапили до США і залишилися тут жити. Львівська національна капела повертає твори викрадені росіянами

У «Спогадах» лікаря Рівненської міської лікарні Ярослава ПІЦА, який разом із Володимиром Івасюком навчався у Чернівецькому медичному інституті, згадується: «…завдяки своєму унікальному артистичному таланту Володимир з 12 років співав на престижних музичних конкурсах, мав великий успіх та не раз отримував дипломи, грамоти, грошові премії».

«Червону руту» пісняр вперше виконав у 1968 році на Львівському радіо. Тріо, в якому виступали скрипалька українка Соломія ІВАХІВ, піаністка молдаванка Мілана СТРЕЗОВА та віолончелістка Софі ШАО з Техасу, здобуло велике визнання як творча динамічна молода група у США. В програмі концерту виконувалися твори світових класиків музики Йозефа Гайдна, Роберта Шумана, Анатолія Кос-Анатольського, Антоніна Дворжака. Пролунала тоді й українська мелодійна пісня Володимира Івасюка «Водограй».

«Котить хвилі наш Черемош

А куди, не знає.

Поміж гори в світ широкий

Тече, не вертає»…

14 грудня 1972 року Володимир Івасюк трагічно загинув у Брюховецькому лісі поблизу Львова. Пісняру виповнилося 30 років…

«Там, високо над нами є Бог… Життя триває. Пісні Володимира Івасюка завжди будуть поміж нас.

Віват, Музико!»

Володимир П’ЯНКОВ-КОВАЛЬ, рівнянин