fbpx

Не забудьте перевести годинники

Діліться інформацією з друзями:

В Україні зимовий і літній час було запроваджено у 1981 році. Ця процедура проводиться для того, щоб приблизно на 1-3% заощадити електроенергію. Тому восени стрілки годинника переводять на зимовий час – на годину назад, а навесні на літній, на годину вперед.

Тож 2021 року українці знову переведуть стрілки годинників на годину назад. Зазвичай маніпуляція випадає на останню неділю жовтня.

Це потрібно зробити о 4 годині ранку 31 жовтня.

Тож у вихідний, неділю, спатимемо на годину довше.

У сучасному світі 239 країн. З них літній час використовують 78, тобто 32,6% від загальної кількості.

Хоча переведення годинників застосовується для заощадження електроенергії, економічна вигода від цього календарного рудименту доволі ефемерна. В Україні за часи незалежності не досліджували, чи є взагалі економічний зиск від такого стану речей. Але навіть у Європі, де також переводять годинники, цифри економії мізерні.

Водночас зміна часу впливає на фізичний стан людини. По-перше, найбільша складність – це адаптація організму до нового графіка життя. Вчені з Американської академії сну стверджують, що переведення годинників істотно погіршує здоров’я людей: викликає інфаркти, депресії і збільшує кількість медичних помилок.

Марія МАТВІЙЧУК