fbpx
Від штрафу до позбавлення волі: введено відповідальність за порушення карантину

Не так страшний вірус, як нехтування небезпекою

Діліться інформацією з друзями:

Коронавірус – назва цілого «сімейства» вірусів, які вражають людей та викликають хвороби дихальних шляхів різної тяжкості. У когось – звичайну застуду, а в когось – важкі захворювання на кшталт SARS, який ще називають «атиповою пневмонією» або «пурпуровою смертю». Вірус живе на поверхнях лише протягом кількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть убити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

Переважно коронавірус передається від тварин до людей та від людини до людини. Вірус підступний тим, що спершу може мати кишкову форму, а тоді перетворитися на респіраторну. Проте, один раз перехворівши, людина, найвірогідніше, вдруге не буде вразливою до вірусу.

Близько двох тижнів вірус себе не виявляє

Симптоми вірусу, на перший погляд, подібні до застуди, грипу або – у більш важких випадках – запалення легенів. Це висока температура, утруднення дихання, ураження дихальних шляхів та легень. Вважається, що інкубаційний період вірусу, тобто зараження до появи симптомів, становить близько двох тижнів.

Найбільш вразливі люди, які живуть або подорожують в райони де циркулює вірус 2019-nCoV. Однозначно, більше шансів захворіти має той, хто нещодавно контактував із хворими. Аби заразитися, достатньо перебувати з хворим в одній кімнаті без належних засобів індивідуального захисту – рукавичок, респіратора.Як же вберегтися від вірусу рекомендує МОЗ України:

• уникати тісного контакту з людьми, які мають симптоми гострої респіраторної інфекції;
• частіше мити руки з милом, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їхнім оточенням;
• уникати тісного контакту з тваринами на фермах або у дикій природі;
• виявивши симптоми гострої респіраторної інфекції, дотримуватися правил поведінки при кашлі: не підходити надто близько до співрозмовників, використовувати одноразові серветки при кашлі та чханні, мити частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми.

Валентина БАТІЩЕВА, методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

 

Постійно бути в курсі новин Вам допоможе Telegram-канал газети «7 днів»