fbpx
Буча, Гостомель, Ірпінь

НБУ випустив пам’ятну медаль “Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь”

Діліться інформацією з друзями:

Пам`ятна медаль присвячена стійкості, витримці та героїзму громадян і вшануванню пам’яті загиблих. Про це йдеться на сайті Національного банку України.

Після російського широкомасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року Ірпінь, Гостомель, Буча та інші населені пункти в передмісті Києва стали зоною інтенсивних боїв. Колони бронетехніки і повітряний десант російської армії з метою оточити Київ захопили населені пункти столичного регіону. Завдали значних руйнувань житла, інфраструктури та вчинили масові воєнні злочини проти цивільного населення: мародерство, фізичне насилля, викрадення і вбивство людей, у тому числі дітей.

02 квітня 2022 року завдяки спільним діям, професіоналізму, героїзму усіх складових сил оборони та допомозі місцевого населення Київщина була звільнена від російських загарбників. Після цього відкрилася страшна правда про жахливі масові вбивства цивільного населення та звірства окупантів, яка настільки шокувала цивілізований світ, що було ініційовано розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, пов’язаних з агресивною війною росії проти України.

На аверсі медалі розміщено:

угорі: малий Державний Герб України, праворуч від якого написи: 2022/УКРАЇНА; у центрі на дзеркальному тлі – стилізовану композицію, сформовану з мап міст Київщини: Гостомеля, Бучі, Ірпеня, які в поєднанні нагадують форму серця; угорі праворуч від композиції – ворожий десантник з простріленим парашутом; угорі композиції – легендарний літак “Мрія”; у центрі – дзеркальна сльоза; унизу ліворуч – стилізована квітка як символ відродження життя. Ліворуч від центральної композиції – стилізовані вікна будинків, праворуч – кулі, що летять; унизу напис: КИЇВЩИНА/МІСТА ГЕРОЇВ та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України. Композицію аверсу доповнюють зображення, що символізують рани як свідчення фізичних і моральних страждань, завданих українцям окупантами: дзеркальна (ліворуч над вікнами), “зашита” рана (праворуч над кулями), рана “зашита” елементом національної вишивки (ліворуч під вікнами); унизу праворуч – елемент національної вишивки, що символізує загоєння ран та відновлення.

На реверсі медалі на дзеркальному тлі зображено:

дівчинку на гойдалці, у якої під час “польоту” розривається стрічка для волосся, що символізує перерване життя; унизу праворуч – відбитки брудних чобіт ворога, який вторгся в мирне життя українців; ліворуч – птах як символ продовження життя (біля дівчинки); стилізоване місто (угорі); ліс; прострілена “ріка життя” (унизу). Художник – Марина Куц.

Художник: Куц Марина

Скульптор: Демяненко Анатолій , Дем`яненко Володимир ; програмне моделювання – Лук`янов Юрій.