fbpx

Найбільше лісових ягід зібрали цього року у лісах Рокитнівщини та Дубровиччини

Діліться корисною інформацією з друзями:

За результатами сезону заготівлі чорниць, бюджети місцевих громад Рівненщини поповнилися на майже 2,4 млн грн. Ці кошти сплатили громадяни за спеціальні дозволи на заготівлю ягід та дикоросів.

Цьогоріч по відповідні заявки до обласного управління лісового та мисливського господарства Рівненщини звернулися більше 200 підприємців.
Найбільше ягід заготовити у лісах Рокитнівського, Висоцького, Сарненського лісгоспів.
Як відомо, збір, заготівля (в тому числі купівля у населення) дикорослих плодів, ягід, лікарських рослин та іншого, або продуктів їх переробки для потреб комерційної та виробничої діяльності проводиться в порядку спеціального використання на основі лімітів, затверджених органом виконавчої влади, та дозволів (лісових квитків), виданих постійними лісокористувачами.
Рівненська облрада своїм рішенням погодила ліміти на заготівлю чорниці в об’ємі 4395 тонн. Заявки подали на майже 2000 тонн. 
Громадяни, які заготовляли лікарські рослини, гриби, ягоди, горіхи тощо для власних потреб, не повинні були подавати заявки чи отримувати дозволи. 
Нагадаємо, в окремих громадах у північній частині Рівненської області діє заборона на збір громадянами дикорослих трав’яних рослин, квітів, грибів, ягід, горіхів.