fbpx

Навчання із питань протидії домашньому насильству провели на Рівненщині

Діліться інформацією з друзями:

Домашнє насильство: стереотипи, захист жертв та невідворотність покарання для кривдників.

У Рівненській обласній прокуратурі провели спільне навчання із питань протидії домашньому насильству. Участь у заході взяли прокурори, слідчі та дізнавачі органів поліції, експерти та психологи.

Про це повідомляє Рівненська обласна прокуратура.

Ключовим фактором вчинення домашнього насильства лишається стереотип, що така форма сімейних конфліктів є дозволеною, прийнятною. Про таке ніхто не повідомляє. Тому, один з основних напрямів реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству –  ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.

На жаль, домашнє насильство стає дедалі більш поширеним явищем у світі та у нашій державі. Тому, спільними зусиллями необхідно забезпечити в суспільстві нетерпиме ставлення до будь-яких його проявів.

Під час спільного навчання фахівці обговорили форми домашнього насильства. Особливості кваліфікації таких кримінальних правопорушень, та практичні аспекти здійснення процесуального керівництва  у цій категорії проваджень. Крім того, окреслили аспекти імплементації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція) у національне законодавство.

Окремо приділили увагу ідентифікації дітей, які стали свідками домашнього насильства та особливостям роботи із неповнолітніми потерпілими.

Також учасники означили проблемні питання та поділились позитивними практичними напрацюваннями.

Читайте також: День жалоби оголошено у громаді на Рівненщині

  • Готовність рятувальників до ліквідації радіаційних аварій перевірили на Рівненщині
    В умовах систематичних масованих обстрілів об’єктів критичної інфраструктури, надзвичайно важливим питанням залишається готовність сил ДСНС до ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій. З цією метою, сьогодні на базі аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону, було проведено перевірку готовності групи радіаційного, хімічного та біологічного…