Домашнє насильство: стереотипи, захист жертв та невідворотність покарання для кривдників.
У Рівненській обласній прокуратурі провели спільне навчання із питань протидії домашньому насильству. Участь у заході взяли прокурори, слідчі та дізнавачі органів поліції, експерти та психологи.
Про це повідомляє Рівненська обласна прокуратура.
Ключовим фактором вчинення домашнього насильства лишається стереотип, що така форма сімейних конфліктів є дозволеною, прийнятною. Про таке ніхто не повідомляє. Тому, один з основних напрямів реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству – ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.
На жаль, домашнє насильство стає дедалі більш поширеним явищем у світі та у нашій державі. Тому, спільними зусиллями необхідно забезпечити в суспільстві нетерпиме ставлення до будь-яких його проявів.
Під час спільного навчання фахівці обговорили форми домашнього насильства. Особливості кваліфікації таких кримінальних правопорушень, та практичні аспекти здійснення процесуального керівництва у цій категорії проваджень. Крім того, окреслили аспекти імплементації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція) у національне законодавство.
Окремо приділили увагу ідентифікації дітей, які стали свідками домашнього насильства та особливостям роботи із неповнолітніми потерпілими.
Також учасники означили проблемні питання та поділились позитивними практичними напрацюваннями.
Читайте також: День жалоби оголошено у громаді на Рівненщині
- «Верес» та «Оболонь» знову зіграли внічию – без голів, але з емоціямиРівненський «Верес» та столична «Оболонь» зіграли другий матч за п’ять днів. Цього разу – у чемпіонаті прем’єр-ліги. Після поразки у кубковій грі, яка відбулася 30 жовтня на рівненському «Авангарді», кияни прагнули взяти реванш у матчі чемпіонату.