fbpx

Нардепи пропонують встановити в Україні Міжнародний день чоловіків

У Верховній Раді України зареєстрували проєкт постанови про встановлення в Україні Міжнародного чоловічого дня. Якщо його приймуть – в Україні Міжнародний чоловічий день буде відзначатися щорічно 19 листопада.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Документ з’явився на сайті Верховної Ради 20 листопада. Його ініціювали нардепи Марія Мезенцева, Олександр Мережко, Євгенія Кравчук, Ярослав Юрчишин та інші.

Вони вважають, що встановлення Міжнародного чоловічого дня може бути важливим кроком у підтримці гендерної рівності.

Проєкт постанови має на меті відзначення Міжнародного чоловічого дня в Україні щорічно 19 листопада з метою відзначення досягнення та внеску хлопців та чоловіків, зокрема за їхній внесок у розвиток нації, суспільства, громади, сім’ї, шлюбу та догляду за дітьми.

“В Україні, як і в багатьох інших країнах, існують Міжнародний жіночий день і День прав людини. Проте, для забезпечення повноцінної рівності статей, важливо встановити і Міжнародний чоловічий день, що визначається національним законодавством. Встановлення Міжнародного чоловічого дня може бути важливим кроком у підтримці гендерної рівності. Воно показує, що суспільство визнає важливість прав та проблем чоловіків, а також їхній внесок у суспільство. Це може стимулювати позитивні зміни в уявленнях про стать і взаємини між статями” – йдеться у постанові.

Автори постанови також вказують, що таке свято є у 80 країнах світу.

Читайте також: Ставлення до ветеранів та повага суспільства до них: на що вказують дані опитування від фонду Мінветеранів