fbpx
Роботодавці Рівненщини

Нардеп від Рівного увійшов в п’ятірку лідерів, які отримали найбільше коштів у Раді

Діліться інформацією з друзями:

Понад 105 мільйонів гривень на заробітні плати, 75,4 мільйонів – відшкодування витрат на виконання повноважень та 57,4 мільйонів гривень на проживання витрачено на депутатів 9 скликання за весь період роботи Верховної Ради поточного скликання.

Про це пише громадянська мережа “ОПОРА“.

Портал відкритих даних Верховної Ради містить ряд інформації щодо використання коштів, в тому числі на народних депутатів. 

Так, загалом портал містить інформацію про 14 660 транзакцій загальною вартістю понад 313 мільйонів гривень (з 4 вересня 2019 року по 5 травня 2021 року або 21 місяць).

Згідно витрат, що розміщені на порталі відкритих даних Верховної Ради, Громадянська мережа ОПОРА підрахувала суми коштів, що були направлені на користь парламентарів. Зокрема, це – заробітна плата, проживання, кошти на виконання депутатських повноважень, проїзд по Україні, відпустка тощо. 

Так, найбільшу суму коштів було направлено на користь Івана Калаура (Слуга народу) – 2 млн 136 тисяч гривень. На другому місці Анатолій Драбовський (Слуга народу) – 2 млн 119 тисяч гривень, третьому – Роман Лозинський (Голос) – 1 млн 995 грн.

До п’ятірки лідерів також увійшли Роман Соха (Слуга народу) – 1 млн 948 грн та нардеп від Рівного Олександр Ковальчук  (Слуга народу) – 1 млн 917 тисяч гривень.

До речі, у всіх лідерів виплати на виконання депутатських повноважень були вищими за заробітну плату.

Так, за загальною сумою отриманої заробітної плати лідером також є Іван Калаур – 767 тисяч гривень. На другому та третьому місці його колеги по фракції – Євген Пивоваров (761 тисяча) та Сергій Кальченко (736 тисяч).


Читайте також: Нардепи пропонують збільшити пенсійний вік українців


Розмір заробітних плат може відрізнятися у різних депутатів.

Це залежить від декількох факторів. Перший – це посадовий оклад. Згідно з Постановою про фінансове забезпечення народних депутатів України посадовий оклад одного обранця коливається від 10 до 12 прожиткових мінімумів (від 21 890 до 26 268 гривень у 2021 році). Другий – це надбавки (за інтенсивність праці) та доплати для парламентарів, які мають науковий ступінь (доктор наук, кандидат наук, доктор філософії) або почесне звання (“народний”, “заслужений”). 

Крім цього, отримують кошти на виконання депутатських повноважень. Ця сума дорівнює розміру місячної заробітної плати народного депутата і не підлягає оподаткуванню.