fbpx
На понад пів мільярда гривень отримали кредити аграрії Рівненщини

Напрямки допомоги які діють для аграріїв Рівненщини

Діліться інформацією з друзями:

Серед напрямків допомоги для аграріїв Рівненщини гранти, дотації та субсидії.

Гранти, дотації та субсидії. Які напрямки допомоги діють для аграріїв Рівненщини

Про це повідомляє Рівненська ОДА.

Під час онлайн брифінгу директорка Департамент агропромислового розвитку Рівненської облдержадміністрації Надія Переходько  розповіла про діючі програми підтримки для аграріїв.

Напрямки допомоги для АПК

У 2024 році державні кошти для АПК надаватимуться за трьома напрямами. За вибором можна скористатися  лише  одним з них:

  • бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь с/г призначення на 1 гектар – у розмірі грн на 1 гектар;
  • спеціальна бюджетна дотація на корову, яка ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства, – у розмірі 7000 грн на одну корову;
  • спеціальна бюджетна дотація на кіз та овець, –  2000 грн на одну голову кіз та/або овець. Скористатися програмою можуть сільгосптоваровиробники та фізичні особи, які мають  в користуванні від 1 до 120 га угідь, які утримують від 3 до 100 корів або від 5 до 500 овець і кіз.

Також аграрії можуть отримати гранти. Подача заявок здійснюється через портал «ДІЯ».

  • Грант на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства надається у розмірі до 70% вартості проєкту, але не більше 10 млн грн, та за умови фінансування коштами отримувача. Частка співфінансування отримувача має становити не менше 30% вартості проєкту. Гранти надаються для висадки не більше 25 га насаджень.
  • На грант для розвитку теплиць можна залучити до 7 млн грн. Кошти надаються на будівництво теплиці площею від 0,4 до 2,4 га. Умовою є не менше чотирьох постійних та 10 сезонних працівників на 1 га площі модульної теплиці.

Відновлена дія Програми щодо часткової компенсації вартості с/г техніки. Компенсація надається на безповоротній основі за придбані техніку та обладнання у розмірі 25% вартості. Техніка має бути  вітчизняного виробництва. Всього на сьогодні в переліку понад 7000 одиниць техніки. З повним переліком можна ознайомитись на вебсайті Мінекономіки.

Також діє обласна програма підтримки агровиробників, які розводять ВРХ. За рахунок коштів обласного бюджету передбачено часткове відшкодування вартості закуплених телиць, нетелів, корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності до 80% вартості.

Для отримання консультацій щодо того чи іншого напрямку державної підтримки можна звертатися в Департамент агропромислового розвитку Рівненської ОДА ( 0362 62-32-18, agroprom@icc.rv.ua, agroprom@rv.gov.ua).

Читайте також: Аграрії Рівненщини нарощують темпи посівної