fbpx

На зустріч до школярів Рівного завітали військові зв’язківці

Діліться інформацією з друзями:

Пізнавальний захід під назвою «Всі ми – нащадки козацького роду!», присвячений Дню захисників України та Дню українського козацтва відбувся цими днями в Рівненській міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний).

Безпосередніми учасниками доволі цікавого дійства стали учні 7а класу НВК №19 (класна керівничка – Олена Петрівна Міскевич). На запрошення організаторів свята до бібліотеки завітали військовослужбовці з військової частини А-1671, 55-го окремого полку зв’язку ‒ командир радіовзводу Анастасія Сущик та інженер відділення програмно-технічного забезпечення роти зв’язку 1-го батальйону Роман Сущик.

Зацікавити дітей історичними витоками-фактами про українське козацтво, закони, культуру та звичаї перших козацьких політичних формувань на території нашої держави. Таке завдання мала на меті ведуча урочистого дійства – провідний фахівець, бібліотекарка Зоя Романуха. Школярі дізналися про утворення, організацію та устрій Запорозької Січі, внутрішній уклад військового та громадського життя козацької держави, ієрархію звань і посад, козацьке самоврядування, полковий устрій, релігію, вірування і побут козаків. Зоя Василівна розповіла школярам про відомих історичних осіб, гетьманів та відомих полководців козацької доби: Богдана Хмельницького, Дмитра-Байду Вишневецького, Северина Наливайка, Петра Конашевича-Сагайдачного, Івана Виговського, Івана Мазепу, Пилипа Орлика, Петра Дорошенка, Кирила Розумовського.

З великою зацікавленістю діти слухали оповідь провідної бібліотекарки про козаків-характерників, які володіли таємними знаннями й використовували їх у боротьбі з ворогом.

Гості-вояки Анастасія та Роман Сущики розповіли присутнім про свою службу в лавах Української армії. Вони, зокрема, зауважили, що українській молоді дуже важливо мати почуття патріотизму, розуміти свою причетність до збереження незалежності України, готувати себе до захисту своєї держави. Наразі молодь України приймає героїчну естафету мужніх пращурів-січовиків.

Захоплено підлітки сприйняли розповідь лейтенанта про військові спорядження та обладунки, виявили бажання приміряти каску та бронежилет. Після цієї процедури зрозуміли, що їм потрібно приділяти більше уваги своїй фізичній підготовці та загартовуванню організму.

Безсумнівно, ця зустріч піде на користь молодій генерації українців, школярі запам’ятають цікаві розповіді військових та усвідомлять те, що козацьку славу слід шанувати й примножувати, бути гідними наших дідів-прадідів, воїнів Української повстанської армії ‒ боронити свою волю, землю й свій народ!

Віра МЕЛЬНИКОВА, письменниця, членкиня НСЖУ