На Вінницькому полі у формі герба України висадили гірчицю

Діліться корисною інформацією з друзями:

Найбільший герб України, створений на полі посівом сільськогосподарських культур, – такий новий вітчизняний рекорд зафіксував на Вінниччині 19 серпня експерт Національного реєстру рекордів України.

Створили, а потім і зафіксували національний рекорд на полі біля села Серединка, що у Джулинській громаді. Ініціатором рекорду став депутат Вінницької обласної Ради і голова місцевого фермерського господарства Олександр Кавун. На площі понад 60 гектарів у формі герба України висадили гірчицю.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

Під час фіксації рекорду, на полі зібралися 140 дорослих і малих жителів села – вишикувавшись, створили цифру 30. Приурочили подію до 30-річчя Незалежності України і Дня села Серединка, яке відзначали 19 серпня. 

– Порадилися із керівниками та спеціалістами: а чи можемо ми це зробити, висіяти герб України. Інженер підтвердив, що технічна складова тут досить реальна. Ми запросили професійного землевпорядника з точним приладом. Він відбив 300 точок, по яких потім орієнтувалися при посіві. Як зараз кажуть, використовували елементи точного землеробства, – розповідає про початок майбутнього рекорду Олександр Кавун. – Герб висаджували на площі понад 60 гектарів. А от площа культури – 44 гектари, це те – що зеленіє.

Гірчицю у цьому фермерському господарстві традиційно використовують для оздоровлення і поліпшення структури грунту, адже це натуральне добриво. А от висіяти її у формі величезного герба України – тут вирішили вперше. Експерт Національного реєстру рекордів України кілька годин вимірював герб, а потім ще й звіряв показники із даними з дрону.

– Міряли довжину і ширину. Взяв із собою гумові чоботи, тому що ми очікували дощ, взяв парасольку і думав, що отак ходитиму по полю. Але погода посприяла, – розповів експерт Національного реєстру рекордів України Олег Волочков. – Такого великого герба на полі в Україні ще не було. Ми зафіксували точно. І так – це найбільший герб України, створений на полі. Поле – пшеничне, а сам герб висіяний гірчицею. Вона ще маленька, але через тижні зо два вона зацвіте. Раджу тоді приїхати і подивитися – буде справжня краса.

Дипломи про встановлений рекорд України експерт Національного реєстру вручив у місцевому будинку культури. Їх отримали Олександр Кавун, як ініціатор рекорду, староста села Серединка Микола Хараїм, Джулинський сільський голова Петро Швець, а також голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий. 

– Вручаю цей пам’ятний сертифікат і голові Вінницької обласної Ради Вячеславу Соколовому, він посприяв тому, щоб цей рекорд був встановлений тут, у вас, – зазначив експерт Національного реєстру рекордів України Олег Волочков і звернувся до громади. – Вітаю усіх вас, бо у наступній книзі «Рекорди України» буде і Серединка.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий приїхав привітати жителів Серединки з Днем села і прийдешнім Днем Незалежності.  Тож він був присутній і на фіксації рекорду на полі, і при врученні дипломів.

– Український герб на українській землі створений українськими землеробами. Це дуже патріотично, – зазначив Вячеслав Соколовий. – У переддень Дня Незалежності ми є учасниками і свідками створення рекорду України. Для держави 30 років – це зовсім небагато. Такі приклади, такі події, такі люди підтверджують і незалежність нашої країни, і те, що ми – країна потужна та маємо надзвичайний потенціал для розвитку. Це приклад справжнього патріотизму.

Повідомляє Вінницька Обласна Рада