fbpx
Термометр, дівчина на морозі.

На Україну насувається тотальне похолодання

Діліться інформацією з друзями:

Період з 2 до 4 січня виявиться “підготовчим”, оскільки під дію холоду потрапить лише декілька областей. У вказаний період, морозно буде лише на Чернігівщині та Сумщині. Мінімально також приморозить північ Київщини та північ Полтавщини.

Завтра на півночі Чернігівщини та Сумщини очікується -10 градусів. Ніч з 2 на 3 січня принесе в ці два регіони доволі міцні -19…-12°C. Денний мороз утримається і третього січня. Показники: -12…-5°С. А 4 січня на Чернігівщині та Сумщині можна очікувати аж -15…-10°С в денний час.

Перша хвиля похолодання.

Чи можна вважати за аномалію зимові -20°C? Ну звичайно! Ми такого морозу не відчували вже давно, тим більше середньодобова норма січня для України складає всього -3,5…-1,5 градуса.

4 січня, починаючи з денних годин, в Україну почне йти основна хвиля холоду. Окрім вищевказаних двох регіонів, накривати поступово почне північ Рівненщини, північ Київщини. В ніч з 4 на 5 січня температура досягне -15…-10°С та нижче градусів. 5 січня міцний мороз утримається НАВІТЬ В ДЕННИЙ ЧАС(-15…-10°С попередньо прогнозується у всіх областях півночі та Полтавщині). В сусідніх областях до вказаних — трохи менше. А в ніч з 5 на 6 січня в Україні буде зафіксовано вже і масові -20 градусів.

При цьому Закарпаття, Прикарпаття та південь України першої хвилі похолодання не відчують. А в Одесі так і взагалі — майже щодня буде +10 градусів. Ось так і виходить справжня “пісня льоду та полум’я” – ряд областей заморозить до -20°С, а в деяких буде +10°С.

Це лише перший огляд аномалії. Будемо очікувати оновлень моделей, через 1-2 дні прогноз буде більш точним.

Попередні висновки:

  • Чернігівщина та Сумщина — майже стабільний мороз
  • Рівненщина, Житомирщина, Київщина, Полтавщина, Харківщина — найближчими днями нічого особливого, а після 4 січня різко похолодає до денних -15…-10°С та нічних -20…-15°С.
  • Волинь, Черкащина — тотальний контраст.
  • Закарпаття, Прикарпаття, південь, південний схід України — до 6 січня мороз навряд сюди добереться.

Джерело: ua_meteo

Читайте також: Рівненщина – серед областей, де приватизували найбільше державних активів