fbpx

На Рівненщині запрацюють чотири центри життєстійкості

У Рівному, Здолбунові, Володимирці та в Антонівській громаді планують відкрити центри життєстійкості. Про це йшлося під час засідання Координаційного центру з підтримки цивільного населення при Рівненській ОДА.

Заступниця голови ОДА Людмила Шатковська повідомила, що в таких центрах надаватимуть комплексний психосоціальний супровід мешканцям громад.

«Центри життєстійкості стануть «єдиною точкою звернення» для надання різних видів послуг. Зокрема, інформування, консультації та соціально-психологічної допомоги. Це також потенційний безбар’єрний простір для проведення тренінгів та навчань для підвищення соціальної спроможності громади», — сказала Людмила Шатковська.

На сьогодні вже відібрано 30 тергромад з 14 областей України, в яких відкриють подібні заклади. Чотири з них — громади Рівненщини. Очікується, що у Рівному центр життєстійкості запрацює вже у грудні цього року.

Інфографіка: кількість центрів.

«Об’єднання зусиль і ефективні відповіді на виклики сьогодення і є ключовою метою Координаційного центру. Адже забезпечення психосоціальної підтримки населення, профілактика насильства й розширення відповідних послуг вкрай важливо в такі складні часи», — зазначив в.о. голови ОДА Сергій Подолін.

Нагадаємо, у межах пілотного проєкту кошти на створення центрів життєстійкості залучать з держбюджету. Зокрема, облаштування закладу, навчання та заробітну плату працівників впродовж 12 місяців. Територіальна громада повинна лише бути готовою виділити приміщення.

Джерело: Рівненська ОВА.

Читайте також: Майже 30 тисяч назбирали бандуристки у Рівному для ЗСУ