На Рівненщині й надалі перевіряють наявність та стан захисних споруд

Діліться корисною інформацією з друзями:

До перевірки укриттів залучили фахівців. Вони мають оцінити, у якому вони стані: готові, обмежено готові чи не готові.

Про це повідомила на своїй сторінці в Фейсбуці Рівненська обласна державна адміністрація.

Нині вдалося проінспектувати 86% укриттів та сховищ. 

Обласна влада наголошує на важливості безпеки громадян. Тому просить територіальні громади подбати про належний стан наявних укриттів, а також за відсутності облаштувати їх.

Тим часом, на гарячу лінію ОДА звертаються стурбовані жителі області. Останні скаржаться на неналежний стан захисних споруд, а також на те, що укриття часто є замкненими або їх неможливо знайти через відсутність вказівних знаків.

«На сьогодні захисні споруди перебувають у різних формах власності – державній, комунальній, колективній та приватній. Однак незважаючи на це, вони мають бути доступні для людей, – наголосила заступниця голови Рівненської ОВА Іванна Смачило, яка очолює робочу групу. – У той же час особливу увагу щодо обліку, утримання та забезпечення готовності захисних споруд варто приділити місту Рівне. Адже на сьогодні цю роботу проведено не в повному обсязі».

Актуальним є питання про укриття, що розміщене на території одного із заводів. Воно належить до складу державного майна, що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств, створених у процесі приватизації. Водночас, відповідно до розпорядження Кабміну, укриття має бути передано в комунальну власність тергромади. Для цього найближчим часом потрібно буде підготувати необхідні документи.

Також важливо підготувати план укриттів, що розташовані в межах області. Це треба для того, щоб швидко зорієнтуватися у потрібний момент. 

В області ведуться роботи з облаштування укриттів у медзакладах, навчальних закладах. Щодо останніх, то їх готують, щоб учні, якщо дозволятимуть обставини, восени змогли піти до школи.

Читайте також: