fbpx

На Рівненщині вилучено 800 кг бурштину, який прямував до Туреччини

Діліться інформацією з друзями:

Вилучено 800 кг бурштину на 4 млн грн: прокуратурою перекрито незаконний канал постачання до Туреччини виробів із сонячного каменю. 

За процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури та оперативного супроводу працівників УСБУ в Рівненській області, у ході досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного збуту, зберігання, перевезення, переробки бурштину, законність походження якого не підтверджується відповідними документами, у значних розмірах  (ч. 2 ст. 240-1 КК України), 27.09.2020 прокурорами проведено 4 санкціонованих обшуки.

Зокрема, слідчі дії проведено у 2 виробничих приміщеннях в м. Сарни, де діяли цехи з обробки незаконно отриманого бурштину-сирцю, а також в одному із закладів громадського харчування в м. Рівне та вдома в одного з фігурантів справи, який є громадянином іншої держави.

В Україні з’явиться перший приватний спиртзавод – Мінекономіки

У ході обшуків виявлено та вилучено бурштин-сирець та вироби з нього загальною вагою 800 кг. На «чорному ринку» його орієнтовна вартість – близько 4 мільйонів гривень. Також вилучено 31 одиницю обладнання для обробки бурштину, комп’ютерну техніку, грошові кошти в сумі 2,3 тис євро та 17 тис грн чорнову бухгалтерію та первинні документи з ознаками підроблення, які використовувалися для легалізації походження виробів із незаконно видобутого сонячного каменю.

За версією слідства двоє іноземців та троє громадян України налагодили канал збуту виробів із бурштину до Туреччини.

Вирішується питання про накладення арешту на вилучене майно  та призначення відповідних гемологічних експертиз.

Слідчі дії тривають.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури