На Рівненщині вчорашні безробітні втілюють свої мрії

Діліться корисною інформацією з друзями:

Час навчання у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості для безробітних промайнув швидко. Принаймні, так стверджують самі слухачки – випускниці за професією «Кравець», які навчалися у Рівному.

На свою державну кваліфікаційну атестацію (ДКА) усі прийшли у піднесеному настрої, з чудовими, яскравими колекціями власних виробів. У моделях одягу та столових і постільних комплектах переважають українські мотиви, тут присутня вишивка, використано натуральні тканини. Сучасні якісні роботи кравців – це строгі класичні теми та легкі, колоритні моделі.

7 днів у ТелеграміСвіжі новини для тих, у кого мало часу

Новини які не потрапили на сайт ми розміщуємо в Телеграмі

18-річна Настя Деркач із Володимиреччини давно мріяла про роботу у весільному салоні. А якщо мрієш, – іди до своєї мети впевнено! Так і сталося. Дівчина звернулася у службу зайнятості та отримала направлення Володимирецької районної філії Рівненського обласного ЦЗ на навчання. Під керівництвом досвідченого майстра виробничого навчання Оксани Мирончук розпочала свою професійну кар’єру буквально «з нуля». Крок за кроком слухачка наблизилася до самостійної роботи, і вже виробничу практику проходила на базі майбутнього роботодавця у Салоні весільних суконь А. Мединського, що у Рівному. Тут вона навчилася вправлятися із вишуканими весільними сукнями. Вміння та перспективність кравчині оцінили, отож, Анастасія працюватиме в омріяному місці.

«Я бачу весільну сукню легкою білою хмаринкою! А нареченого – у клітчастому світлому костюмі», – поділилася натхненна майстриня-початківець.

Наталії Гарбузюк із Здолбунівщини усього 19. Та у свої роки дівчина вже має чудові художні навички. Саме творчий потенціал дозволив їй повноцінно опанувати професію кравця:

«Шити мріяла завжди. Про навчання у Рівненському центрі дізналася від знайомих. Отримала направлення у службі зайнятості і жодного дня не пошкодувала про свій вибір!».

Слухачка шкодує лише про одне: дні навчання збігли надто швидко. Головним підсумком є, звісно ж, робота! Вона із одногрупницею працюватиме у весільному салоні. Дівчина поділилася, що найскладнішим для неї було виготовити сукню. Проте на державну атестацію таки постаралася: кваліфікаційний виріб – ситцеву кльошну сукню із відрізною талією, на резинці, суцільними спинкою і рукавом презентувала з особливою гордістю.


«Хрестики-нулики» та мирні “стрілялки” створюють у Рівному

П’ятірка популярних професій серед вступників у профтехи 2020 року


На ДКА були присутні заступник директора Рівненського центру ПТО ДСЗ Руслана Бодренко та старший майстер Віктор Красовський. Під час іспиту Оксана Мирончук  ознайомила присутніх із перспективою працевлаштування слухачок. Так, партнери  навчального закладу ТзОВ «АТАЛЛ», військове ательє, приватні підприємці залюбки пропонують робочі місця на своїх виробничих майданчиках. Приємно, що дехто із випускниць впевнено планує розпочати власну справу, адже до простого бажання тепер додалися професійний досвід і нові важливі комунікації.

А тим часом, на імпровізований подіум у власних виробах виходять Надія Райкевич, Наталія Лисюк, Катерина Матвійчук, Тетяна Кухальська, Ірина Логашова-Конько, Юліана Яцюк, Катерина Дроздова. Розмаїття виробів вражаюче! Кожна із слухачок має свою неповторну лінію, своє бачення і уподобання. Група продемонструвала відповідальне ставлення до виконання практичних завдань, наполегливість у навчанні, творчий підхід у роботі, командний дух та нестримне бажання працювати.

«Чи знаєте ви, що володієте досконалим, надійним сучасним інструментом – професійним талантом і знаннями? – звернулася до випускників Руслана Бодренко. – Всупереч пандемії, наперекір обмеженням ви досягли головного – здобули улюблену професію кравця!».

Вона подякувала слухачам за вибір навчального закладу, виразила надію на подальше професійне вдосконалення та привітала із новим офіційним стартом роботи.

Педагоги Оксана Миколаївна та Віктор Ростиславович подякували кравцям за терпіння, посидючість, активність і оптимізм. Саме оптимістично налаштовані добиваються успіхів, складають амбітні плани і прямують до їх реалізації.

В урочистій обстановці слухачам вручили свідоцтва державного зразка. Натомість, кравці підготували оригінальний подарунок і для свого наставника Оксани Мирончук – смачний сувенір у вигляді швейної машинки. В усьому слухачки креативні – і в роботі, і в дозвіллі!

«Мені надзвичайно приємно! А ще радію з того, що слухачки максимально відпрацювали увесь навчальний курс, добросовісно засвоїли теоретичний матеріал та проявили неабияку працьовитість під час практики, виготовили по 8 і більше кваліфікаційних виробів»,

– поділилася Оксана Миколаївна.

Особливі умови навчання загартували кравчинь, навчили мобілізувати зусилля, користуватися додатковими джерелами знань та планувати свій робочий день. А це дорогого вартує!