Приблизно за місяць до настання тривалих морозів – з кінця жовтня до початку листопада, триває сезон висаджування озимого часнику. За цей час зубці, посаджені у грунт, встигають сформувати сильну кореневу систему, яка з настанням весни сприятиме активному росту рослин.
І раннє, і пізнє висаджування зубців може спричинити поганий врожай. Рання висадка сприятиме швидкому росту часнику, але послабить його холодостійкість. Пізня ж – позбавить можливості сформувати сильну кореневу систему.
Щоб виростити гарний урожай, варто висаджувати лише здорові та міцні зубці. З неякісним посадковим матеріалом дива не станеться.
Також слід враховувати деякі вподобання цієї рослини:
-
-
-
- кожного року міняти місце для його посадки;
- не підживлювати гноєм, бо часник любить родючий, але нейтральний грунт /городники радять перекопати ділянку та збагатити її з розрахунку на м/кв 20–30г суперфосфату, 20г калійного добрива , а перед посадкою додати ще аміачної селітри 10г на м/кв/;
- часник краще росте у супіщаному ґрунті, на сонці та без рясної вологості;
- перед висаджуванням зубці радять на 2–3 години замочити у рожевому розчині марганцівки. Для більшого ефекту агрономи рекомендують на 2–3 хвилини замочувати у розчин повареної солі (столова ложка на літр води) або на 3 хвилинки – у розчин мідного купоросу (чайна ложка на 2 літри води).
- і не забудьте замульчувати ямки торфом, перегноєм або тирсою приблизно на 2-5 см. Також радять для затримки снігу на ділянках порозкладати хмиз, який навесні треба не забути прибрати!
-
-
Ділиться своїм перевіреним способом посадки і досвідчений рівненський дачник Микола Пікула :
– Присипаю посаджений часник сухим горіховим листям і прикладаю гіллям, щоб вітер не розносив. Цей шар утеплює, зберігає вологу, покращує структуру грунту та запобігає росту бур’янів. Одно слово, чого тільки людина не придумає, аби менше сапання було весною і влітку.
Підготувала Оксана ПИЦЬКА