fbpx

На Рівненщині триває реформа шкільного харчування

Діліться інформацією з друзями:

На Рівненщині триває реформа шкільного харчування. Всі школи області частково чи повною мірою перейшли на оновлене меню за збірником Євгена Клопотенка.

Начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль у межах робочої поїздки відвідав Київщину, де разом із колегами та першою леді Оленою Зеленською обговорили нову стратегію шкільного харчування.

Про це повідомляє Рівненська ОДА.

«Відвідали шкільні заклади на Київщині. Подивилися на моделі організації харчування в базових та опорних кухнях, оновлене меню  для дітей. Також побували на будівництві фабрики-кухні в Бучі, яка невдовзі готуватиме одночасно для 10 тисяч учнів у 30 школах Київської області. Це кухня повного циклу, адже все готують з нуля, згодом шоково охолоджують і транспортують. Її планують масштабувати й в інші регіони України», – сказав очільник області.

Нагадаємо, реформа шкільного харчування стартувала в 2020 році з ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Віталій Коваль додав, що на Рівненщині також продовжується реформа здорового харчування. Всі школи області частково чи повною мірою перейшли на оновлене меню за збірником Євгена Клопотенка. На сьогодні у 49% шкіл області готують страви самостійно, у 39% – впроваджено аутсорсинг, у 12% – харчування за допомогою послуг кейтерингу.

«В умовах війни все набуло іншого значення. І реформа шкільного харчування теж. Вона стала ще однією формою українського самозахисту – захисту наших дітей, нашого майбутнього. Маємо дати їм усе найкраще, щоб вони відчули: життя триває, перспектива є, вони потрібні, їх люблять», – зазначила Олена Зеленська під час заходу.

Нещодавно Кабмін затвердив Стратегію реформування системи шкільного харчування на 2023-2027 роки. Фактично цей документ – готовий план дій на найближчі роки.

Читайте також: ПроНа Рівненщині триває реформа шкільного харчуванняєкт «єРобота» допоміг стоматологині з Рівненщини здійснити мрію